Naga MarketsSpółka Pure Biologics zadebiutowała na GPWAkcje Pure Biologics – wrocławskiej firmy biotechnologicznej opracowującej oryginalne leki biologiczne – zadebiutowały dziś na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To czwarty debiut w 2020 roku, a jednocześnie pierwszy wśród spółek przenoszących swoje notowania z rynku NewConnect.

Spółka Pure Biologics pozyskała od inwestorów 54 mln zł

Debiut poprzedziła publiczna oferta akcji serii E, z której Spółka pozyskała od inwestorów 54 mln zł. Akcje sprzedawane były po 90 zł za sztukę, a redukcja w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła blisko 92% proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiejszy debiut to bardzo ważny dla nas moment i efekt pracy całego zespołu Pure Biologics. Realizujemy nasze zapowiedzi przeniesienia notowań z rynku NewConnect na rynek równoległy GPW. Cieszymy się, że przy tym wydarzeniu dołączyli do nas nowi akcjonariusze i zrobimy wszystko, aby spółka konsekwentnie budowała dla nich wartość – komentuje dr Filip Jeleń, współzałożyciel i Prezes Zarządu Pure Biologics S.A.

Firma Pure Biologics przeniosła swoje notowania na główny rynek GPW z NewConnect, na którym zadebiutowała w 2018 r. Do obrotu na rynku regulowanym zostało dopuszczonych łącznie 1.654.000 akcji serii A, B, C, D oraz 600.000 praw do akcji z nowej emisji serii E.

Środki pozyskane z emisji Spółka przeznaczy przede wszystkim na wkład własny do grantów badawczych, umożliwiający prowadzenie dalszych prac nad cząsteczkami. Ponad to część pozyskanych środków wesprze nowe projekty badawcze i rozbudowę zaplecza laboratoryjno-badawczego.

W procesie wprowadzenia akcji do obrotu Spółkę wspierał Dom Maklerski BOŚ S.A. Doradcą prawnym w procesie była kancelaria GESSEL.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here