Naga MarketsPure Biologics ustalił cenę emisyjną akcji w ofercie publicznej na 90 zł/szt.Zarząd Pure Biologics ustalił cenę emisyjną akcji serii E ofercie publicznej na 90 zł za każdą akcję, podała spółka. Oznacza to, że wartość oferty według tych parametrów wyniesie 54 mln zł.

Pure Biologics zaoferuje 600 000 nowych akcji serii E

Pure Biologics zakończył w poniedziałek budowanie księgi popytu. W ramach prowadzonej oferty publicznej spółka zaoferuje 600 000 nowych akcji serii E po cenie emisyjnej 90 zł za jedną akcję. Ostateczna liczba akcji w transzy inwestorów indywidualnych wyniesie 100 000 akcji, a w transzy inwestorów instytucjonalnych 500 000 akcji, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“W zakończonym dzisiaj procesie budowy księgi popytu prowadzonym przez Biuro Maklerskie BOŚ S.A. inwestorzy instytucjonalni wyrazili duże zainteresowanie naszą ofertą. Odbyliśmy w trakcie roadshow wiele ciekawych spotkań i jestem zadowolony, że nasza strategia i plany inwestycyjne na najbliższe lata zostały pozytywnie odebrane. Spodziewane wpływy z emisji pozwolą nam na realizację głównych celów przedstawionych w prospekcie” – powiedział współzałożyciel i prezes Pure Biologics Filip Jeleń, cytowany w komunikacie.

Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone m.in. na dalsze prace w ramach portfolio terapeutycznego, rozpoczęcie prac badawczych w zakresie nowych wskazań medycznych, poszukiwanie alternatywnych celów molekularnych oraz rozwój zaplecza laboratoryjno-badawczego.

Od wtorku, 24 listopada, do 30 listopada trwać będzie przyjmowanie zapisów. Zamknięcie oferty tj. przydział akcji serii E, zaplanowany jest na 3 grudnia. Około 16 grudnia spodziewany jest pierwszy dzień notowań PDA. Równolegle z notowaniem PDA spółka planuje przenieść notowania akcji istniejących z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW.

Koordynatorem oferty jest Dom Maklerski BOŚ. Zapisy na akcje można składać za pośrednictwem Domu Maklerskiego BOŚ oraz członków konsorcjum: Domu Maklerskiego Noble Securities, Domu Maklerskiego mBank, Biura Maklerskiego PKO BP oraz Domu Maklerskiego BDM.

Pure Biologics to polska spółka biofarmaceutyczna zajmująca się produkcją i oczyszczaniem wysokiej jakości białek rekombinowanych oraz selekcją rekombinowanych przeciwciał do zastosowań biomedycznych i diagnostycznych. Od grudnia 2018 r. jest notowana na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here