Naga Markets

Pure Biologics przeprowadza się do nowoczesnej powierzchni biurowo-laboratoryjnejPure Biologics (GPW:PUR)–polska firma biofarmaceutyczna rozwijająca leki biologiczne oraz terapie pozaustrojowe oparte o przeciwciała i aptamery, poinformowała o podpisaniu umowy najmu powierzchni laboratoryjno-biurowej w kompleksie „Business Garden” przy ul. Legnickiej we Wrocławiu.

Pure Biologics przenosi się na powierzchnię ponad 3000m2

W ramach zawartej umowy, nie później niż 1 listopada 2022 r. Pure Biologics będzie miał do dyspozycji powierzchnię ponad 3.000m2 (z możliwością powiększenia o dodatkowe 550m2),na którą składać się będzie 1.400m2 powierzchni laboratoryjnej zaprojektowanej zgodnie z międzynarodowymi standardami o podwyższonej klasie hermetyczności, pozwalająca na pracę z materiałem biologicznym pochodzenia ludzkiego, oraz powierzchni biurowych i towarzyszących.Umowa najmu została zawarta na okres 10 lat. Spółce przysługuje prawo pierwszeństwa najmu dodatkowej powierzchni każdorazowo, gdy takie dodatkowe pomieszczenia będą wolne i przeznaczone na wynajem.Nowe laboratoria tworzy ponad 30 pracowni wspartych przez instalacje pomocnicze i magazynowe, z czego 6 to zupełnie nowe instalacje powiązane z wprowadzaniem kolejnych zaawansowanych metod badawczych do portfolio technik wykorzystywanych przez Spółkę.

Dodatkowo, miejsce znajdzie tam sześć zupełnie nowych jednostek (m.in. pracownia krwi czy pracownia fagowa). Rozwój tych dedykowanych jednostek jest dyktowany postępem projektów Spółki i koniecznością wprowadzenia do nich nowych metod i narzędzi badawczo-rozwojowych, również pod kątem planowanego zwiększenia skali działalności.

Cześć biurowa, prócz pokoi do pracy, obejmie także sale seminaryjne, bibliotekę czy pomieszczenia socjalne, a dla prac wymagających większego skupienia, tzw. ciche pokoje.Wszystkie pomieszczenia będą zaprojektowane według spójnego konceptu kładącego nacisk na interakcję, a także na efektywną, bezpieczną oraz komfortową pracę w przyjaznym otoczeniu– co jest kluczowe dla utrzymania obecnego zespołu specjalistów i pozyskania nowych talentów w przyszłości.

„Business Garden” przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu jest jednym z największych parków biznesowych w Polsce. Całość inwestycji jest zgodna z rozwiązaniami technologicznymi spełniającymi wymagania najwyższego certyfikatu ekologicznego LEED. Kompleks oferuje także przestrzeń wspólną, jak tereny zielone i ogrody, miejsca bufetowe czy relaksu na świeżym powietrzu. Kompleks znajduję się ok. 3 km od aktualnej siedziby Pure Biologics i jest świetnie skomunikowany z innymi regionami miasta i lotniskiem.

Niezmiernie cieszymy się ze znaczących zmian w infrastrukturze laboratoryjnej, które zapewnią nam nie tylko najwyższej klasy laboratoria na światowym poziomie, ale także miejsce na rozwój i realizację ambitnych planów, które stawiamy przed Pure Biologics na najbliższe lata. Pozwoli to też realizować w naszej nowej siedzibie część prac, które do tej pory musieliśmy zlecać na zewnątrz ze względu na niewystarczające standardy czystości i jakości dostępne obecnie.” – mówi nam dr Filip Jeleń, Prezes Zarządu Pure Biologics S.A.

Pozyskana powierzchnia zapewnia możliwość rozwoju na najbliższe lata uwzględniając możliwość rozszerzenia portfela projektów B+R i dalszy wzrost zatrudnienia. Dodatkowo, umowa między firmą a najemcą zabezpiecza możliwość dalszej ekspansji.

Co również niezmiernie istotne Spółka zadbała o korzystne od strony finansowej warunki przygotowania powierzchni do wymaganych standardów, co przekłada się na wysoką efektywność ekonomiczną całej inwestycji. Łączne koszty przygotowania pomieszczeń laboratoryjnych w podwyższonym standardzie wyniosą ok 3,7m EUR, z czego aż 1,6m EUR (43%) zostanie sfinansowane bezpośrednio przez właściciela budynku, a pozostałe 2,1m EUR będzie stopniowo rozliczane w czynszu najmu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin notowania | notowania cdr | eur/usd | pkp cargo akcje opinie | kurs dino | lotos akcje prognozy | akcje wp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here