Naga MarketsPure Biologics otwiera współpracę z Twist Bioscience CorporationPure Biologics – polska firma biofarmaceutyczna rozwijająca leki biologiczne oraz terapie pozaustrojowe oparte o przeciwciała i aptamery – i Twist Bioscience Corporation – spółka oferująca wysokiej jakości syntetyczne DNA – ogłosiły dziś rozpoczęcie współpracy. Partnering ma na celu przyspieszenie procesu odkrywania leków immunoonkologicznych opartych na przeciwciałach realizowanego przez Pure Biologics.

Unikalne podejścia technologiczne i możliwości Twist pozwalają na szybkie generowanie różnorodnych bibliotek syntetycznych, bazując na najnowszej wiedzy w zakresie ich optymalnej randomizacji. W połączeniu z naszym portfolio immunoonkologicznym oraz zapleczem naukowym w dziedzinie terapeutycznych przeciwciał bispecyficznych i fuzyjnych, oczekujemy że współpraca przyspieszy nasz proces odkrywania i stworzy podstawy do poszerzenia zakresu naszych badań w przyszłości – mówi dr Filip Jeleń, Prezes Zarządu Pure Biologics S.A.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z warunkami umowy, Twist Biopharma – oddział Twist Bioscience – udzieli Pure Biologics dostępu do wybranych syntetycznych bibliotek przeciwciał opartych o sekwencje ludzkie i zoptymalizowanych z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań, w tym sztucznej inteligencji i big data. Wybrane biblioteki w portfolio są zaprojektowane tak, aby zwiększyć szanse powodzenia selekcji wobec określonych grup celów molekularnych lub umożliwić łatwiejsze tworzenie przeciwciał bispecyficznych. Firmy będą wspólnie pracować nad odkrywaniem, walidacją i optymalizacją nowych przeciwciał wobec celów molekularnych atrakcyjnych z punktu widzenia terapii immunoonkologicznej.

Pure Biologics zapłaci Twistowi roczną opłatę licencyjną za dostęp do technologii, jak również opłaty za osiągnięcia w rozwoju przeciwciał powstałych w wyniku współpracy (przedkliniczne, kliniczne i komercyjne).

Z niecierpliwością czekamy na zwiększenie potencjału terapii immunoonkologicznych Pure Biologics dzięki bispecyficznym przeciwciałom first-in-class, zidentyfikowanym i zaprojektowanym przy użyciu naszej platformy – skomentowała dr Emily M. Leproust, dyrektor generalny i współzałożycielka Twist Bioscience. – Wysoce selektywne i skuteczne przeciwciała bispecyficzne, wiążące się z wieloma celami molekularnymi, mogą w przyszłości zmienić sposób leczenia raka – dodaje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here