Naga Markets

Pure Biologics ma umowę z Relitech z Holandii dot. nowego projektu aptamerowegoWarszawa, 03.06.2022 (ISBnews) – Pure Biologics zawarł z holenderską spółką Relitech Besloten Vennootschap umowę o współpracy, której przedmiotem jest rozwój opartego na aptamerach urządzenia medycznego służącego usuwaniu toksyn z krwi pacjentów z przewlekłą chorobą nerek oraz ryzykiem rozwoju chorób układu krążenia i poddawanych hemodializie, podała spółka.

Relitech jest wiodącą, certyfikowaną firmą z branży technologii medycznych, z szerokim doświadczeniem w rozwoju i produkcji urządzeń medycznych wprowadzonych do obrotu na całym świecie.“W ramach współpracy, której bezpośrednim celem jest wytworzenie pierwszego, prototypowego urządzenia, Pure Biologics opracuje innowacyjny filtr do dializy krwi oparty o technologie aptamerowe platformy PureApta, natomiast Relitech skonstruuje urządzenie medyczne do wykonania powyższej procedury, bazując na swojej opatentowanej technologii” – czytamy w komunikacie.

Proces, którego celem jest opracowanie proof-of-concept urządzenia, potrwa ok. 14 miesięcy. Szacowany po stronie spółki koszt tego etapu wyniesie 450 tys. zł. Zgodnie z założeniami kontraktu w przypadku sukcesu naukowego projektu system zostanie następnie zaoferowany dużym podmiotom medycznym, dla których będzie stanowił uzupełnienie oferty w obszarze dializy i aferezy, podano także.

“Podpisana z Relitech umowa stanowi kolejne potwierdzenie atrakcyjności i potencjału opracowanej przez Pure Biologics platformy aptamerowej. Liczymy, że w przypadku sukcesu prac B+R, w dość nieodległej perspektywie, sprzedaż projektu przyniesie istotne korzyści finansowe naszej spółce” – powiedział współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes Pure Biologics Filip Jeleń, cytowany w komunikacie.

“Nieustannie poszukujemy nowych obszarów rozwoju. Współpracę z Pure Biologics traktujemy jako wspaniałe wyzwanie i ogromną szansę biznesową. Obszar aptamerów jest dla nas niezwykle ciekawy, liczymy, że uda nam się wspólnie opracować przełomową metodę terapii” – dodał dyrektor Relitech BV Ivar Donker.

Europejski rynek dla przełomowej terapii w tym wskazaniu szacowany jest na ponad 2 mld euro rocznie, podano także.

Pure Biologics to polska spółka biofarmaceutyczna skoncentrowana na odkrywaniu i rozwijaniu leków biologicznych oraz opracowywaniu terapii pozaustrojowych. Spółka prowadzi badania z wykorzystaniem własnych platform technologicznych do selekcji cząstek aktywnych – przeciwciał i aptamerów. W grudniu 2020 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW z rynku NewConnect, na którym była notowana od grudnia 2018 r.

NED

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy naftowej | allegro giełda | kurs korony szwedzkiej sprzedaż | pgnig cena akcji | kurs euro wykres | cena akcji neuca | akcje develia |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here