Naga MarketsnordeaNordea rozpisuje się na temat przyszłości głównej pary walutowej? Co, zdaniem ekonomistów banku Nordea, jest prawdziwym powodem tak poważnych wzrostów wartości dolara? Czy w końcu EUR/USD złapie trochę oddechu i na wykresie pojawi się głębsza korekta? O tym wszystkim można przeczytać w poniżej rekomendacji dla pary EUR/USD wystawionej przez Nordee.


Analitycy Nordea zaczynają dostrzegać poprawiające się perspektywy rozwoju gospodarek takich jak Europa czy Japonia. Jednak jeżeli mają wskazać powód, dla którego jeszcze nie odnotowaliśmy cyklicznej poprawy na rynkach, to będą to słabsze od oczekiwanych dane makroekonomiczne spływające do nas ze Stanów. Jak na razie, negatywne niespodzianki których doświadczyliśmy ze strony FED są największymi i najważniejszymi z pośród wszystkich krajów G10. Ostatni raz, taka sytuacja miała miejsce w 2009 roku, kiedy FED rozpoczął znany wszystkim program luzowania ilościowego – QE. Czy możemy oczekiwać, że Stany przestaną nas rozczarowywać kolejnymi odczytami makroekonomicznymi?

Powyżej prezentujemy nałożone na siebie wykresy EUR/USD, oraz globalnego PMI od 2009 roku.
Powyżej prezentujemy nałożone na siebie wykresy EUR/USD, oraz globalnego PMI od 2009 roku.

Oczy zwrócone na dane

PMI jest bezsprzecznie jednym z najważniejszych odczytów w tym tygodniu. Jak na razie, europejskie dane poprawiają się z odczytu na odczyt. Analitycy Nordea przekonują, że w najbliższych miesiącach będziemy słyszeć coraz lepsze wieści ze strefy euro – tak jak wskazują na to wskaźniki. Co więcej, to Europa – zdaniem ekonomistów z banku Nordea – była głównym motorem napędowym przewidywań odnośnie światowego wzrostu.

W rozpoczynającym się tygodniu poznamy również dane dotyczące inflacji w Stanach Zjednoczonych. Prezes FED – Janet Yellen, przyznała w zeszłym tygodni, że mocny dolar, w krótkim terminie szkodzi amerykańskiej inflacji. Z kolei członek FED – Dennis Lockhart – stwierdził po ostatnim spotkaniu, że pojawiły się u niego troski wynikające z poziomu dolara względem pozostałych walut.

Gdy dolar przestanie rozczarowywać, zdaniem Nordea, prawdopodobnie będzie kontynuował swój ruch. Do czasu poprawy odczytów makroekonomicznych, korekta do 1.12 jest jak najbardziej możliwa – przekonują analitycy.

Więcej rekomendacji, oraz opisów pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here