Naga MarketsPunkPirates zapowiada 3 gry na I poł. 2021 r. i zaangażowanie w pion wydawniczyPunkPirates planuje wprowadzić na rynek w I poł. 2021 roku m.in. gry “Wild Shooter VR”, “Death Manager VR” oraz “Titans VR” i chce wkrótce zaprezentować kolejne gry, które aktualnie są we wczesnej fazie rozwoju, podała spółka. Jednocześnie PunkPirates planuje rozwój własnego pionu wydawniczego, dedykowanego grom VR.

PunkPirates zakłada produkcję minimum czterech gier rocznie, o wartości nie większej niż 500 tys. zł

“Tytuły, nad którymi aktualnie pracujemy, i które pojawią się na rynku w 2021 r., to strzelanka ‘Wild Shooter VR’, symulator grabarza ‘Death Manager VR’ oraz gra bitewna, oparta na planszówce, ‘Titans VR’. Premierę pierwszej z nich planujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dwie kolejne zadebiutują w drugim kwartale. ‘Wild Shooter VR’ oraz ‘Death Manager’ będą bardziej rozbudowane niż zakładaliśmy. To znacznie większe projekty od dotychczasowych w naszym portfolio. Niebawem, rozpoczniemy pierwsze działania marketingowe dedykowane tym tytułom” – powiedział członek zarządu PunkPirates ds. rozwoju Leszek Krajewski, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Nasze przyszłe produkcje tworzone są z myślą o Oculus Quest. Mamy nadzieję, że popularność gogli Facebooka pozytywnie wpłynie na zainteresowanie naszymi grami” – dodał.

15 grudnia spółka, na urządzeniach PC VR, premierę miał “DANGER! Escape Lab” z portfolio produkcyjno-wydawniczego spółki. Tytuł, którego fabuła toczy się w laboratorium, spotkał się z dużym zainteresowanie graczy i w niespełna 48 godzin od premiery odzyskał koszty produkcji, przypomniano w materiale.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów pracy nad DANGER! Escape Lab. Cieszymy się, że nasz najnowszy projekt został tak dobrze przyjęty przez graczy. Tytuł dedykowany jest urządzeniom PC VR, w tym Oculus Rift. Ze względu na bieżące prace i pełne skupienie na kolejnych produkcjach, obecnie nie planujemy jego dystrybucji na urządzenia Oculus Quest” – wskazał Krajewski.

W br. studio wydało również grę “Escape Room VR: Stories” na urządzenia VR Pico Neo 2. Aktualizacja tytułu na platformie Steam oraz Oculus Store dostępna będzie do końca br., zapowiedziano także. W celu prowadzenia dalszych działań marketingowych istniejącego portfolio spółki studio udostępniło graczom paczkę z autorskimi grami o tematyce Escape Room.

PunkPirates zakłada produkcję minimum czterech gier rocznie, o wartości nie większej niż 500 tys. zł. Celem studia jest dystrybucja nowych tytułów na samodzielne urządzenia Oculus Quest. Spółka nie wyklucza też dalszej współpracy z Pico Interactive w zakresie dotychczasowego portfolio.

W nadchodzącym roku studio chce rozwinąć również pion wydawniczy gier VR.

“Prowadzimy rozmowy z producentami gier na wirtualną rzeczywistości w tej kwestii. Na pewno w 2021 roku poświęcimy dużo czasu, aby zaplanować nasz rozwój w tym zakresie. Wierzę, że przedstawimy ciekawe produkcje” – podsumował Krajewski.

PunkPirates (dawniej IQ Partners) to notowane na rynku głównym studio do tworzenia gier VR. Zajmuje się produkcją, publikacją i marketingiem wydawanych tytułów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here