Naga MarketsPunkPirates S.A. aktualizuje swój plan wydawniczyPunkPirates S.A., notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spółka, specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR) aktualizuje harmonogram wydawniczy, zgodnie z którym w 2021 roku w portfolio studia ukażą się dwa tytuły – Community Paintball VR oraz Death Manager VR.

  • W najnowszej rozmowie Comparic24.tv, gościem redaktora Marcina Podlackiego, jest Leszek Krajewski, członek zarządu PunkPirates S.A.
  • W trakcie rozmowy poruszono zagadnienia bieżącej działalności, powołania spółki Games 4Experience SA, aktualizacji planu wydawniczego oraz perspektyw na 2021 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
PunkPirates aktualizuje harmonogram wydawniczy

Zmiany w planie premier mają związek z wdrożonym przez spółkę badaniem rynku na etapie pre-produkcji i prac projektowo-koncepcyjnych gier. Celem tego działania jest zidentyfikowanie największego potencjału sprzedażowego tytułów, które mają być wydane. PunkPirates S.A. nawiązało również współpracę z doświadczonym ekspertem z branży gier VR, Tomaszem Polakiem, który będzie pełnił w spółce funkcję dyrektora kreatywnego.

Zdecydowaliśmy, na zmianę tegorocznego planu wydawniczego, ponieważ doszliśmy do wniosku, że takie podejście będzie bardziej efektywne. Ma to bezpośredni związek z działaniami, które zostały podjęte w związku z badaniem potencjału rynkowego tytułów, które pierwotnie zapowiadaliśmy. Docelowo, w tym roku, planujemy dwie premiery – Community Paintball VR oraz Death Manager VR – mówi Leszek Krajewski, członek zarządu ds. Rozwoju w PunkPirates.

– Produkcje finansujemy ze środków własnych. Nad warstwą artystyczną pieczę sprawuje doświadczony manager Tomasz Polak, odpowiedzialny za kreację wielu popularnych gier osadzonych w wirtualnej rzeczywistości, m.in.: Far Cry 3 VR, Onward 2, Frakked czy Phantom: Covert Ops. Mamy nadzieję, że ta współpraca przełoży się na nieszablonową jakość gier, które tworzymy, a w rezultacie również na wyniki sprzedażowe – dodaje.

Model biznesowy PunkPirates S.A. opiera się na produkcji gier przez zewnętrzne zespoły deweloperskie. Do tej pory w portfolio studia ukazały się  DANGER! Escape Lab, Escape Room VR, Escape Room VR: Inner Voices oraz Escape Room VR Stories. W związku z zamiarem zwiększania ekspozycji na gry VR, PunkPirates planuje dystrybucję Community Paintball VR oraz Death Manager VR na platformy Oculus Store, Steam, PlayStation VR oraz Viveport.

Community Paintball VR trafi do sprzedaży w trzecim kwartale b.r., Death Manager VR w czwartym.

W marcu PunkPirates wraz z 4Experience Sp. z o.o. powołało spółkę stowarzyszoną – Games 4Experience SA. Działalność studia koncentruje się na produkcji gier VR, realizowanych za pośrednictwem wewnętrznego zespołu deweloperskiego. PunkPirates SA objęło 20 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki, natomiast 4Experience Sp. z o.o. 50 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro kurs online | cd projekt kurs akcji | mercator gpw | prognoza kursu dolara | pkn orlen notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here