Naga MarketsPunkPirates [PUN], Sunex [SNX] – Gorące spółki dniaProducent gier, spółka PunkPirates była jednym z najmocniej zyskujących podmiotów na warszawskim parkiecie podczas czwartkowej sesji. Powodem nagłego odbicia była publikacja wyników za 2020 rok. W minionym roku spółka wypracowała 2,21 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 5,52 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 0,76 mln zł wobec 0,75 mln zł straty rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 0,28 mln zł wobec 0,16 mln zł rok wcześniej. Dobre wyniki są światełkiem w tunelu, po dłuższym gorszym okresie w historii firmy. Na ten rok spółka planuje kilka interesujących debiutów gier.

    • PunkPirates pozytywnie zaskoczył wynikami
    • Sunex wprowadza innowacyjny sposób wytwarzania elementów instalacji OZE

„W drugim półroczu planujemy premiery ‘Community Paintball VR’ oraz ‘Death Manager VR’ na platformy Oculus Store, Steam, PlayStation VR oraz Viveport” – powiedział członek zarządu ds. rozwoju w PunkPirates Leszek Krajewski, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejne odbicie od wsparcia

Spoglądając na wykres, możemy mieć do czynienia z odwrotem od długotrwałych spadków. Cena spada od połowy ubiegłego roku, jednak w tym czasie mieliśmy kilka 60-70% odbić. Teraz cena odbija przy wyraźnym wzroście obrotów od kluczowego wsparcia. Najbliższym celem popytu powinna być kilkumiesięczna linia bessy w rejonie 0,65 zł.

punkpirates


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Próba zakończenia korekty

Spółka specjalizująca się w technologiach wspomagających OZE – Sunex, poinformowała wczoraj o opracowaniu nowatorskiego sposobu wytwarzania systemów montażowych do urządzeń OZE. Celem jest pełna automatyzacja produkcji zwiększająca jakość wykonania oraz szybkość wytwarzania. Czołowy producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii złożył wniosek o opatentowanie nowej technologii. Jej wdrożenie zapewni wzrost mocy produkcyjnych, co wpłynie na zwiększenie sprzedaży. Zdaniem spółki, rosnąca konkurencja na rynku paneli fotowoltaicznych, sprawia że rosną także wymagania klientów.

sunex

Nowa technologia pozwoli połączyć wyższą jakość z przyspieszeniem produkcji. Uruchomienie w pełni automatycznej produkcji haków i systemów montażowych planowane jest na przełomie 2021 i 2022 roku. Wartość inwestycji sięga 10 mln zł. Sunex złożył jednocześnie wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na wykresie pojawia się szansa na zakończenie niewielkiej korekty i kolejne odbicie od linii trendu. Jeżeli tak się stanie to celem popytu powinno być zeszłoroczne maksimum w rejonie 8 zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy | kurs gbp | akcje jsw prognozy | dax giełda | bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here