Naga MarketsPunkPirates odnotowało 13-krotny wzrost przychodów ze sprzedaży!PunkPirates S.A., notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spółka, odnotowała w pierwszym kwartale br. 317 tys. zł przychodów ze sprzedaży co oznacza ponad 13-krotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

PunkPirates przedstawia swoje wyniki finansowe

Zysk netto wyniósł 289 tys. zł wobec straty rok wcześniej. Działalność studia w raportowanym okresie różni się od tej, którą PunkPirates prowadziło przed zmianą modelu biznesowego. Obecnie spółka koncentruje się na produkcji gier na wirtualną rzeczywistość oraz w ramach działalności wydawniczej, poszukiwaniu nowych, obiecujących tytułów w celu portowania ich na urządzenia VR.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wyniki finansowe, wypracowane od stycznia do marca br. biorąc pod uwagę stosunkowo wczesny etap rozwoju PunkPirates na rynku gier z ekspozycją na wirtualną rzeczywistość, są w naszej ocenie satysfakcjonujące. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły 317 tys. zł. Mamy nadzieję, że dalszy rozwój portfolio wydawniczego, pozwoli budować stabilną pozycję spółki w tym segmencie – mówi Leszek Krajewski, członek zarządu ds. rozwoju PunkPirates. – W raportowanym okresie zakończyliśmy etap pre-produkcji i prac projektowo-koncepcyjnych gry Community Paintball VR, która trafi do sprzedaży w przyszłym kwartale. Jednocześnie kontynuowaliśmy prace nad Death Manager VR, której premiera odbędzie się również w drugiej połowie br. – dodaje.

Do przekształcenia modelu biznesowego i strategii działania PunkPirates doszło w ubiegłym roku. Obecnie podstawowa działalność operacyjna spółki koncentruje się na wydawaniu i produkcji gier na wirtualną rzeczywistość (Virtual Reality – VR). Spółka współpracuje z zewnętrznymi zespołami deweloperskimi i finansuje produkcje z własnych środków. Do tej pory w jej portfolio ukazały się DANGER! Escape Lab, Escape Room VR, Escape Room VR: Inner Voices oraz Escape Room VR Stories.

Nad realizacją projektów będących obecnie w przygotowaniu – Community Paintball VR i Death Manager VR – pieczę sprawuje Tomasz Polak, z którym PunkPirates nawiązało współpracę w marcu br. Dotychczas Tomasz Polak pracował m.in. przy kreacji gier osadzonych w wirtualnej rzeczywistości takich jak Frakked czy Phantom: Covert Ops.

W minionym kwartale, PunkPirates wraz z innym podmiotem, powołało spółkę stowarzyszoną – Games 4Experience. Działalność studia koncentruje się na produkcji gier VR, realizowanych za pośrednictwem wewnętrznego zespołu deweloperskiego. PunkPirates objęło 20 proc. akcji w jej kapitale zakładowym, natomiast 4Experience Sp. z o.o. 50 proc.

– Chcemy dywersyfikować źródła przychodów ze sprzedaży i zwiększać nasze zaangażowanie i skalę działania w zakresie realizacji nowych gier, w związku z czym w marcu br. powołaliśmy wspólnie z naszym partnerem spółkę Games 4Experience – podsumowuje Leszek Krajewski.

W minionych tygodniach PunkPirates podpisało list intencyjny, który dotyczy wdrożenia tokenów NFT w grach studia. Pierwszą produkcją, w której zostanie użyta technologia NFT będzie wspomniana Community Paintball VR. Ponadto spółka dołączyła do Blockchain Game Alliance. Stowarzyszenie zrzesza obecnie ponad 180 firm.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomedlub notowania | notowania playway | pkn orlen kurs akcji | celon pharma notowania | naga markets |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here