Naga MarketsCzwartkowa sesja nie rozpoczęła się w najlepszych nastrojach. Po neutralnym otwarciu w Europie, sesję na indeksie polskich blue chipów rozpoczęliśmy poniżej poziomu 2300 pkt. Z pewnością nastrojom nie pomagał wzrost awersji do ryzyka spowodowany kolejnymi napięciami oraz osłabienie złotego. Po dwóch godzinach docieramy jednak ponownie w kierunku poziomu odniesienia, więc wydaje się, że dzisiejsza sesja również nie przyniesie istotnych rozstrzygnięć.

Lipcowe maksima w dalszym ciągu barierą nie do przejścia. Źródło: xStation5.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym po wczorajszym ataku na lipcowe maksima nie ma już śladu. Czynnikiem ryzyka dla zapoczątkowania głębszej korekty z tego poziomu jest z pewnością osłabiający się złoty. Głównym oporem dla byków może być średnia 200-sesyjna oraz wiosenne maksima. Krótkoterminowym wsparciem pozostają okolice 2260 pkt., które powstrzymały spadki w ostatnich dniach.

Zestawienie komponentów indeksu WIG20. Źródło: Bloomberg.

Najsilniejszym ogniwem w dalszym ciągu pozostaje Pekao (PEO.PL) po wczorajszych wynikach za II kwartał.

Wiadomości ze spółek

Playway (PLW.PL) sprzedał po ponad 500 tys. sztuk gier House Flipper i Car Mechanic Simulator. Nadal około ponad 500 tys. Graczy oczekuje na zakup tych produkcji na listach Wishlist. W swoim ostatnim raporcie DM Vestor zarekomendował zakup akcji Playway (PLW.PL), a cenę docelową wyznaczył na poziomie 195 złotych. Analitycy zwracają uwagę na zdywersyfikowane i duże portfolio premier, co uznają za bezpieczną strategię w przypadku niepowodzenia jednej z premier np. tak jak w przypadku Agony.

Ciekawie wygląda sytyuacja na wykresie innego przedstawiciela sektoru gamingowego. Mowa o CI Games (CIG.PL). Próżno szukać informacji fundamentalnych, które miałyby wpływ na ostatnie wzrosty, lecz sytuacja techniczna wygląda bardzo interesująco.  Notowania rosną dzisiaj ponad 15%, a kurs wychodzi górą z budowanej od kilku tygodni konsolidacji. Kurs wychodzi także zdecydowanie powyżej spadkowej linii trendu oraz średniej 200-sesyjnej. Najbliższym oporem wydają się okolice 1,14 zł., które powstrzymały wzrosty w lutym tego roku.

Dzisiejsza sesja jest bardzo udana dla posiadaczy akcji Ci Games (CIG.PL). Kurs po marazmie w ostatnich miesiącach zdecydowanie wychodzi górą z ostatniej konsolidacji. Źródło: xStation5.

Wyniki finansowe

Alior Bank (ALR.PL) zamyka wczorajszą lukę hossy po informacjach o odstąpieniu od negocjacji w sprawie połączenia z Pekao (PEO.PL). Dzisiaj opublikowane zostały wyniki za II kwartał. Alior wygenerował 196 mln zysku netto (poprzednio 100 mln), pobijając tym samym prognozy analityków, które zawierały się od 183,4 do 193 mln. Wiceprezes zarządu poinformował, że Alior uzyska możliwość wypłaty dywidendy w 2020 roku. Dodatkowo Alior wskazał, że jest zainteresowany współpracą z Pekao SA w zakresie banku hipotecznego, ponieważ samodzielne uruchomienie takiej działalności byłoby z ich perspektywy nieekonomiczne. Alior (ALR.PL) ponownie cofa się w okolice 74 złotych. W ostatnich miesiącach był to istotny punkt zwrotny, więc w tym miejscu możliwa jest większa aktywność kupujących.

Alior wraca w kierunku ważnego poziomu 74 złotych. Znajduje się tam także 200-sesyjna średnia krocząca. Wczorajsze wzrosty zatrzymały się w okolicach zniesieni 61,8% całej fali spadkowej. Źródło: xStation5.Wyniki za II kwartał podał także Lotos (LTS.PL) Były one zgodne ze wstępnymi szacunkami, które zostały podane wcześniej. Zysk netto wyniósł 534,9 mln zł. Wpływ na wyniki w porównaniu do analogicznego okresu miał wzrost cen ropy naftowej oraz gazu ziemnego, który wsparł wyniki segmentu wydobywczego. Lotos (LTS.PL) po wzrostach w ostatnich tygodniach utrzymuje się powyżej 64 złotych, które stanowią górne ograniczenie luki hossy z 26 lipca, kiedy zostały opublikowane szacunki za 2 kwartał.

Również Energa (ENG.PL) wypracowała lepsze wyniki w ujęciu zysku netto względem poprzedniego roku. Zysk netto wyniósł w I połowie roku 556 mln zł. Jest on o 14% wyższe względem I połowy 2017 roku. Od stycznia do czerwca w Grupie Energa przyłączono 20,6 tys. nowych klientów. Prezes Alicja Barbara Klimiuk wskazała, że mając odpowiednie przychody z działalności operacyjnej, może skupić się na rozwoju Linii Biznesowej Dystrybucji oraz wzmacniać swoją pozycję na rynku wytwarzania energii. Inwestorzy dobrze przyjęli wyniki Energii (ENG.PL), a notowania wychodzą górą z budowanej od kilku tygodni konsolidacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here