Naga MarketsPierwsza sesja tego miesiąca rozpoczyna się w lepszych nastrojach, pomimo mieszanych wyników indeksów w Eurolandzie. Z pomocą przychodzi umocnienie złotego, który po słabszej końcówce tamtego tygodnia, powraca do łask. Warto zauważyć, że dzisiaj inwestorzy w USA i Kanadzie są na wakacjach ze względu na Święto Pracy. W związku z tym zmienność i aktywność w drugiej fazie poniedziałkowej sesji może być dużo niższa, w szczególności w pierwszej linii walorów.

Indeks WIG20 próbuje odbijać od wsparcia w okolicach 2320 pkt. Źródło: xStation5.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wrzesień z reguły nie jest najlepszym miesiącem dla giełdowych byków. W 24-letniej historii największego indeksu wrzesień przynosił spadek wartości indeksu o około 1,57%. Ciekawie wygląda jednak sytuacja techniczna na indeksie warszawskich blue chipów. WIG20 (W20) po teście średniej 200-sesyjnej odbił do góry, więc spadki z końcówki tygodnia można prawdopodobnie traktować jako ruch powrotny w kierunku wyłamanego oporu. W tamtych rejonach znajduje się również linia szyi formacji odwróconej głowy z ramionami. Potencjalnym zasięgiem wybicia są okolice 2490 pkt., gdzie znajduje się również niedomknięta luka spadkowa z 6 lutego. Trzeba jednak pamiętać, że w ostatnim czasie na wykresie WIG20 ukształtowała nam się 5-falowa struktura wzrostowa, co może sugerować chwilowe zatrzymanie obecnych wzrostów lub większą korektę.

Zestawienie komponentów indeksu WIG20. Źródło: Bloomberg. 
Większość największych spółek opublikowało już swoje wyniki za II kwartał. W piątek po sesji raport za I półrocze opublikował Comarch (CMR.PL). Zysk netto informatycznej spółki wyniósł 10,54 mln złotych, co daje wzrost o 21,6% r/r. Z kolei EBITDA wypadła o 56% lepiej od konsensusu analityków i wyniosła 54,7 mln zł. (o 132% lepiej niż rok temu). Znaczący wpływ na poprawę wyników finansowych miała częściowa realizacja umowy na dostawę i wdrożenie systemu cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw sądowych w sądach powszechnych. Przełożyło się to na wzrost sprzedaży w segmencie klientów z sektora publicznego o 451,8% r/r. Dodatkowo DM BOŚ w raporcie z 24 lipca podniósł cenę docelową dla akcji Comarchu do 168,9 zł. z 148 zł. Zalecenie “trzymaj” zostało utrzymane.

Średnie 50, 100 i 200-okresowe w ostatnim czasie mocno się do siebie zbliżyły, co sugeruje mocniejsze ruchy w najbliższym czasie. Akcje Comarch (CRM.PL) na dzisiejszej sesji ponownie zbliżają się w okolice spadkowej linii trendu. Źródło: xStation5. 
W comiesięcznym raporcie LiveChat Software (LVC.PL) podał, że w lipcu liczba klientów wzrosła o 145 firm, co daje wzrost o 17,4% r/r. Głównym produktem firmy jest aplikacja LiveChat, który służy do bezpośredniej komunikacji pomiędzy klientem a właścicielem strony. Wrocławska firma oprócz swojego sztandarowego produktu rozwija dodatkowe narzędzia dla swoich płatnych klientów takie jak chat.io: (rozwiązanie typu live chat, którego struktura pozwala na integracje z innymi platformami konwersacyjnymi), BotEngine (platforma do tworzenia chatbotów) oraz KnowledgeBase (aplikacja do tworzenia baz wiedzy). Większość klientów spółki znajduje się poza granicami kraju. Livechat w II kwartale 2018 roku osiągnął 14,23 mln złotych zysku netto wobec 11,07 mln złotych zysku netto przed rokiem. Akcje firmy po danych o klientach za lipiec tracą dzisiaj ponad 6%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here