Naga MarketsPierwsza sesja tego tygodnia po umiarkowanych spadkach w Azji rozpoczyna się dosyć spokojnie na Starym Kontynencie. Po pierwszych taktach na otwarciu w górę, większość benchmarków cofa się się w okolice poziomu odniesienia. Podobną sytuację obserwujemy również na Książęcej, gdzie indeks WIG20 (W20) w południe oscyluje około 0,1% poniżej piątkowego zamknięcia.

Na rynku walutowym obserwujemy jednak powrót w kierunku aktywów ryzykownych. Taka sytuacja sprzyja złotemu, który w stosunku do dolara zyskuje około 0,4%. Dzisiaj o godzinie 14:00 dane o inflacji bazowej CPI za czerwiec. Konsensus wskazuje na wzrost o 0,6% r/r.

Głos zabrał także Prezes PGE oraz Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej – Henryk Baranowski. Stwierdził on, że na polskim rynku mocy wciąż pozostaje miejsce dla węgla. Porozumienie w sprawie wewnętrznego rynku mocy UE najprawdopodobniej zostanie zawarte przed końcem tego roku. Dla Polski najistotniejsze będą przepisy dotyczące stosowania limitów emisyjności dla kontraktów na dostawę mocy zawieranych po dacie wejścia w życie rozporządzenia oraz ochrona całego okresu realizacji kontraktów.

W ujęciu technicznym indeks blue chipów w dalszym ciągu pozostaje w zakresie kilkudniowej konsolidacji. Zdecydowane wybicie 2100 pkt. lub 2160 pkt. powinno otworzyć drogę jednej ze stron rynku do kontynuowania ruchu. Warto zauważyć, że od góry strefę oporową wzmacnia górne ograniczenie klina spadkowego, którego wybicie mogłoby większą aktywność ze strony byków. Niewiele wyżej przebiega poziom 50% zniesienia ostatniej fali spadkowej oraz kanał średnich 50-okresowych.

W20 pozostaje w konsolidacji. Obecna sytuacja techniczna nie faworyzuje żadnej ze stron. Źródło: xStation5.

Wśród największych komponentów próżno dzisiaj szukać walorów o podwyższonej zmienności. Rynek podobnie jak w Europie wydaje się oczekiwać na otwarcie na Wall Street. Najlepiej radzi sobie Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW.PL), która odbija od poziomu 75 złotych i rośnie ponad 1%. Po drugiej stronie rynku znajduje się obecnie Cyfrowy Polsat (CPS.PL), którego notowania tracą 1% w stosunku do piątkowego zamknięcia.

Zestawienie komponentów WIG20 na dzisiejszej sesji. Źródło: xStation5.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here