Naga MarketsDzisiejsza sesja przebiega w korekcyjnej atmosferze w segmencie blue chipów. Po niższym otwarciu WIG20 (W20) odrabia jednak straty. W mairę stabilnie trzymają się indeksy małych i średnich spółek, które utrzymują się w okolicach poziomu odniesienia. Najsłabszą branżą jest sektor odzieżowy, a najlepiej radzą sobie spółki chemiczne.

Zestawienie komponenów indeksu WIG20. Źródło: Bloomberg.

Tchórzewski dementuje plotki na temat JSW

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zdementował wczorajsze plotki na temat potencjalnego zaangażowanie się Funduszu Stabilizacyjnego JSW (JSW.PL) w aktywa energetyczne jest niemożliwe. Powiedział on, że zatwierdzona przez Radę Nadzorczą spółki polityka wyklucza inwestowanie w instrumenty udziałowe i pożyczki. Dzisiaj trwa spotkanie RN, na którym mogą zapaść kolejne zmiany w zarządzie, a dokładnie odwołanie obecnego prezesa Daniela Ozona. W związku z tym związkowcy rozpoczęli dzisiaj strajk w obronie prezesa. Na koniec warto wspomnieć o tym, że Robert Ostrowski pełniący funkcję zastępcy prezesa ds. ekonomicznych zrezygował z pełnienia funkcji członka zarządu JSW ze skutkiem na dzień 28 lutego 2019 roku.

JSW po raz kolejny testuje wsparcie w rejonie 65 złotych. Źródło: xStation5.

Polnord z nowymi celami

Spółka zamierza wkrótce wybrać nowego doradcę biznesowego do przeglądu opcji strategicznych i znalezienia nowego inwestora, jednak jego główny akcjonariusz Hapaneta Holdings wyraził sprzeciw wobec działań zarządu. Hapaneta zapowiedział, że nie zamierza sprzedać akcji spółki. Polnord ma w połowie roku zaprezentować nową strategię Grupy. Zarząd zamierza skupić się na generowaniu wysokich marż, a nie na dużym wolumenie, w związku z tym będzie poszukiwał nowych projektów o wysokiej stopie zwrotu. Z ostatnich danych sprzedażowych wynika, że Polnord (PND.PL) w ostatnim kwartale 2018 roku zakontraktował 83 lokale (w porównaniu do 355 szt. w 4 kwartale 2017 roku) oraz przekazał klientom 359 mieszkań (w porównaniu do 574 szt. przed rokiem)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here