TMS


Dzisiejsza sesja przebiega w korekcyjnej atmosferze w segmencie blue chipów. Po niższym otwarciu WIG20 (W20) odrabia jednak straty. W mairę stabilnie trzymają się indeksy małych i średnich spółek, które utrzymują się w okolicach poziomu odniesienia. Najsłabszą branżą jest sektor odzieżowy, a najlepiej radzą sobie spółki chemiczne.

Zestawienie komponenów indeksu WIG20. Źródło: Bloomberg.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Tchórzewski dementuje plotki na temat JSW

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zdementował wczorajsze plotki na temat potencjalnego zaangażowanie się Funduszu Stabilizacyjnego JSW (JSW.PL) w aktywa energetyczne jest niemożliwe. Powiedział on, że zatwierdzona przez Radę Nadzorczą spółki polityka wyklucza inwestowanie w instrumenty udziałowe i pożyczki. Dzisiaj trwa spotkanie RN, na którym mogą zapaść kolejne zmiany w zarządzie, a dokładnie odwołanie obecnego prezesa Daniela Ozona. W związku z tym związkowcy rozpoczęli dzisiaj strajk w obronie prezesa. Na koniec warto wspomnieć o tym, że Robert Ostrowski pełniący funkcję zastępcy prezesa ds. ekonomicznych zrezygował z pełnienia funkcji członka zarządu JSW ze skutkiem na dzień 28 lutego 2019 roku.

JSW po raz kolejny testuje wsparcie w rejonie 65 złotych. Źródło: xStation5.

Polnord z nowymi celami

Spółka zamierza wkrótce wybrać nowego doradcę biznesowego do przeglądu opcji strategicznych i znalezienia nowego inwestora, jednak jego główny akcjonariusz Hapaneta Holdings wyraził sprzeciw wobec działań zarządu. Hapaneta zapowiedział, że nie zamierza sprzedać akcji spółki. Polnord ma w połowie roku zaprezentować nową strategię Grupy. Zarząd zamierza skupić się na generowaniu wysokich marż, a nie na dużym wolumenie, w związku z tym będzie poszukiwał nowych projektów o wysokiej stopie zwrotu. Z ostatnich danych sprzedażowych wynika, że Polnord (PND.PL) w ostatnim kwartale 2018 roku zakontraktował 83 lokale (w porównaniu do 355 szt. w 4 kwartale 2017 roku) oraz przekazał klientom 359 mieszkań (w porównaniu do 574 szt. przed rokiem)Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here