Naga MarketsNa Książęcej kolejny dzień z rzędu obserwujemy kontynuację odbicia. Polskiemu rynkowi sprzyja ocieplenie klimatu na zagranicznych parkietach, które wspierane są przez osiągnięcie porozumienia pomiędzy USA i Unią Europejską. Wczorajsze spotkanie w Waszyngtonie z pewnością rozbudza nadzieje na zniesienie kolejnych ceł. WIG20 na półmetku sesji rośnie ponad 1%.

Wzrostom sprzyja także umocnienie złotego. Do końca tygodnia nie poznamy istotnych danych z krajowej gospodarki, lecz na notowania naszej waluty może mieć wpływ dzisiejsze posiedzenie EBC i konferencja prasowa Mario Draghiego. USDPLN schodzi poniżej lipcowych minimów i oscyluje w okolicach 3,6600.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie rysuje nam się piąta wzrostowa świeczka, co świadczy o przejęciu kontroli sytuacji przez byków w średnim terminie. Źródło: xStation5.

W ujęciu technicznym w dalszym ciągu obserwujemy kontynuację wzrostów po opuszczeniu klina zniżkującego, w którym notowania pozostawały od początku roku. Potencjalny zasięg wybicia z tej formacji to jej podstawa czyli okolice 2630 pkt. Z pewnością jeżeli te założenie miałby być spełnione nie stanie się to w jednym ruchu. Na dzisiejszej sesji kurs W20 dociera do poziomu oporu 2280 pkt., który zatrzymał ruch wzrostowy w połowie czerwca. W tych okolicach niedźwiedzie mogą być bardziej aktywne. Spoglądając na dynamikę ostatnich wzrostów realnym scenariuszem wydaje się powrót w kierunku kanału średnich 50-okresowych, co nie zanegowałoby wzrostowego układu, który ukształtował się w ostatnich dniach.

Tylko 2 komponenety WIG20 znajdują się dzisiaj pod kreską. Źródło: xStation5.

Wiadomości ze spółek

Gwiazdą dzisiejszej sesji jest Lotos (LTS.PL), który po publikacji bardzo dobrych wstępnych wyników za 2 kwartał tego roku wybija się powyżej zakresu kilkumiesięcznej konsolidacji. Grupa Lotos szacuje, że w II kwartale 2018 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnęły kwotę 7,53 mld zł, a EBITDA wyniosła 1,08 mld zł. Publikacja skonsolidowanego raportu za 1 półrocze 2018 roku nastąpi 9 sierpnia 2018 roku. Po tych informacjach kurs wychodzi powyżej górnego ograniczenia zakresu ostatniej konsolidacji na poziomie 60 złotych i zbliża sie do historycznych maksimów.

 

Średnie 50, 100 i 200 – okresowe zbliżyły się do siebie, co potwierdza możliwość wystąpienia kolejnego ruchu wzrostowego. Obecnie kurs zbliża sie do maksimów z zeszłego roku. Ich pokonanie powinno być zwiastunem kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego. Źródło: xStation5.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here