Naga MarketsPierwszy dzień tygodnia to kontynuacja spadków na Książęcej przy dosyć niskiej aktywności inwestorów. Polski rynek porusza się w ślad za światowymi indeksami, które spadają po zapowiedziach wdrożenia kolejnych taryf celnych na chińskie produkty. Warszawskie blue chipy od dwóch tygodni pozostają relatywnie słabsze w porównaniu do zagranicznych parkietów, co jest widoczne również dzisiaj, jeżeli porównamy zmiany w Eurolandzie. Coraz mocniej umacnia się jednak złoty, który w stosunku do dolara amerykańskiego rośnie prawie 0,5%, a USDPLN o godz. 13:10 oscyluje w okolicach 3,6850-3,6900. Jeżeli polski złoty pozostawałby mocny w kolejnych dniach, powinno to pomóc największym komponentów warszawskiej giełdy, które pozostają pod wpływem silnej przeceny z I połowy miesiąca.

WIG20 (W20 na xStation5) ponownie testuje okolice 2200 pkt. Źródło: xStation5.

W ujęciu technicznym W20 testuje obecnie minima 4 fali w poprzednim ruchu wzrostowym. Pokrywają się one mniej więcej z okrągłym poziomem 2200 pkt., który powinien stanowić dodatkowe wsparcie dla byków. W tym miesiącu, jak do tej pory tylko 2 sesje zakończyły się zielonymi korpusami, co potwierdza przewagę niedźwiedzi. Kolejnym wsparciem powinny być okolice 2160 pkt. Barierami dla byków w przypadku rozbudowy odreagowania może być średnia 200-sesyjna, która zbiega się obecnie z lokalnymi szczytami na poziomie 2300-2320 pkt.

Najmocniej tracą dzisiaj akcje Alior Banku (ALR.PL). Po drugiej stronie rynku są walory spółki Dariusza Miłka – CCC (CCC.PL). Źródło: Bloomberg.

Jednym ze słabszych walorów na dzisiejszej sesji są akcje miedziowego potentata – KGHM (KGH.PL). Spółka z Lubina w ostatnich miesiącach pozostawała pod presją spadających cen miedzi i srebra. Obecnie z punktu widzenia analizy technicznej obserwujemy, że kurs ponownie dociera w okolice wsparcia na poziomie 82-83 złotych, które było testowane już pięciokrotnie. Jeżeli ten poziom zostanie pokonany, to jego wyłamanie otworzy drogę nawet do okolic 68 złotych, gdzie znajdują się minima z II połowy 2016 roku. Dodatkowo średnie 50 i 100-sesyjna zbliżyły się do siebie, co sugeruje możliwe wybicie z zakresu zmienności w najbliższym czasie.

KGHM (KGH.PL) znów testuje wsparcie w okolicy 82-83 złotych. Źródło: xStation5.

Jeden z czołowych deweloperów w kraju, który notowany jest na GPW – Atal (1AT.PL) otrzymał aktualizację wyceny od DM Vestor. W raporcie z 13 września rekomendacja została podniesiona z “akumuluj” do “kupuj”. W dół poszła jednak cena docelowa z 43 do 41 złotych. Dzisiaj walory spółki Atal rosną o godz. 13:15 o 3,72% do 33,5 złotych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here