Naga MarketsNa pierwszym z zamieszczonych wykresów widać, że kurs akcji Puław od lutego 2009 znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym w kanale widocznym na wykresie. Trwający od stycznia 2016 średnioterminowy trend spadkowy nie spowodował wybicia dołem z tego kanału. Poza tym skala spadków z ostatnich miesięcy jest mniejsza od wcześniejszych korekt w trendzie wzrostowym oznaczonych elipsami. W związku z tym także trwający obecnie trend spadkowy uważamy za korektę w długoterminowym trendzie wzrostowym.

Jeżeli długoterminowy trend wzrostowy ma się utrzymać, to kurs nie powinien przełamać dolnej linii kanału, która obecnie znajduje się na poziomie 187 zł. Za utrzymaniem tej bariery przemawiają trzy tygodniowe formacje młota oznaczone strzałkami. Optymistyczną wymowę ma także przełamanie zielonej linii trendu spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pulawy wykres tygodniowy 18 08

[pullquote align=”left” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Zobacz też inne analizy spółek z GPW w naszym wydaniu![/pullquote]

Teraz przyjrzymy się dokładniej korekcyjnemu średnioterminowemu trendowi spadkowemu z ostatnich miesięcy (drugi wykres). Widzimy, że zielona linia tego trendu została przełamana. Obecnie mamy do czynienia z konsolidacją. Jej górnym ograniczeniem jest czerwona linia oporu znajdująca się na poziomie 214 zł. Dolne ograniczenie wyznaczają trzy pozytywne formacje młota i niebieska linia wsparcia na poziomie 192,20 zł. Młotki widzieliśmy je wcześniej na wykresie tygodniowym, ale po przełączeniu skali na dzienną niewiele się zmieniło. Dzięki temu obraz jest bardziej klarowny.

Pulawy wykres dzienny 18 08

Konsolidacja pod czerwoną linią może potrwać jeszcze jakiś czas, ale wybicie górą z niej jest bardziej prawdopodobne. Byłaby to zapowiedź wzrostu przynajmniej do poziomu styczniowego szczytu (262,95 zł.), a prawdopodobnie także testowania górnej linii wzrostowego kanału widocznego na wykresie tygodniowym.

Oczekiwanie na wybicie górą to jedna z możliwych strategii. Druga strategia to akumulacja w pobliżu wsparcia (192,2 zł.).

AUTOR: MARCIN LACHOWSKI


Chciałbyś zamówić naszą analizę? Daj znać w komentarzu poniżej.

Powyższa analiza ani żadna jej część nie jest rekomendacją ani zachętą do zawarcia transakcji i ma charakter wyłącznie informacyjny. W razie wątpliwości co do treści należy szukać niezależnej, fachowej porady.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mercator medical | kur dolara | bml notowania | akcje jsw forum | s&p 500 | notowania giełdowe pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here