Naga MarketsGrupa Azoty Puławy działa na rynku nawozowo-chemicznym, zajmując się wytwarzaniem nawozów azotowych dla potrzeb rolnictwa oraz chemikaliów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka wchodzi w skład Grupy Azoty, co jest widoczne na wykresach, które w dużej mierze się pokrywają. Podobnie jest zresztą z wynikami. Pogorszenie wyników obserwowaliśmy w 2017 roku oraz w pierwszym kwartale. Warto dodać do tego plany Grupy Azoty dotyczące stałego wzrostu inwestycji do 2020 roku, które mogą potrzebować finansowania z zewnątrz. Wydaje się, że są to główne powody spadków. Do tego warto wspomnieć, że w latach 2009-2016 Puławy stabilnie rosły i to aż o 900%. Spadki nie powinny więc dziwić. Co ciekawe, można zauważyć odwrotną korelację z WIG, gdyż spółka traciła w 2016 i 2017 roku, podczas gdy WIG wyraźnie zyskiwał. Obecna przecena sięga 60% czyli całkiem sporo. Większe odbicie pojawiło się po zejściu poniżej 100 zł. Zakończyło się ono w połowie czerwca i od tego czasu cena znowu spada, jednak przy bardzo słabych obrotach. Daje to nadzieję na powrót do wcześniejszego impulsu. Wydaje się, że właśnie z okolicą 100 zł i ostatnim impulsem wzrostowym można wiązać pewne nadzieje. Dopóki kurs wyraźnie nie zejdzie poniżej dołka z końca maja, popyt ma szansę na kontynuację tamtej zwyżki. Spadki z lat 2009-2009 wyniosły około 70%. Obecnie więc oscyluje w granicach podobnych wartości. Potencjalnie więc, są pewne przesłanki do wzrostów, choćby do większej korekty po sporych i długotrwałych spadkach.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 24.07.2018
Następny artykułChińska telekomunikacja bada Blockchain
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here