Naga MarketsOd kilku dni najważniejszy temat dla rynku soi –  temat eskalacji wojen handlowych, ucichł. Pomijając, że w ogólnej opinii to właśnie prezydent Stanów Zjednoczonych uznawany jest za agresora,  to międzynarodowa odpowiedź na kroki Białego Domu zbiera dobre oceny. Krytyka sposobu w jaki prezydent USA negocjuje nowy porządek handlowy spływa nie tylko ze strony jego politycznych przeciwników, ale także z własnego obozu. Republikanie mają obawy, że postępowanie Trumpa wobec Chin, Rosji, UE, których obłożył cłami, może spowodować porażkę w jesiennych wyborach cząstkowych. Czarę goryczy przelało fatalne (zdaniem wielu komentatorów) wystąpienie Donalda Trumpa podczas wtorkowego spotkania z Władimirem Putinem w Helsinkach. Przedstawiciele partii Republikanów chcą wykorzystać złą aurę wokół prezydenta USA, domagając się ponownego głosowania na temat ceł nałożonych na partnerów handlowych. W kontekście rynku zbóż jest to o tyle istotne, iż nakładana presja na D. Trumpa może mieć wpływ na złagodzenie stanowiska ws. handlu z Chinami.

Pro-wzrostowy nastrój wspierają również dane na temat kondycji zbóż w USA. Pierwszy raz od dłuższego czasu, mają lekko pesymistyczny wydźwięk – co oczywiście nie dziwi, po serii rekordowych odczytów. Raport USDA zaznaczył pogorszenie stanu upraw kukurydzy o 3%, a  soi o 2%. (w kwalifikacji dwóch najlepszych ocen). Powodem takiego stanu rzeczy jest  gorąca i sucha pogoda w regionie Midwest (Stany: Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Michigan, Minnesota, Missouri, Nebraska, Północna i Południowa Dakota, Ohio i Wisconsin). Jeśli taki stan się utrzyma, kondycja zbóż może być już tylko gorsza.

Handluj soją poprzez kontrakty CFD – wypróbuj TMS Brokers

Z perspektywy technicznej istotnym wzrostowym sygnałem jest objęcie na interwale D1. Oczywiście nadal obowiązuje silny trend spadkowy, więc należy mieć na uwadze z jak silnym przeciwnikiem będziemy się mierzyć. Z drugiej strony, gdzie szukać miejsca do wzrostu, jeśli nie na 10 letnim wsparciu?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here