Naga MarketscoinquistaInitial Exchange Offering (IEO) to nowy model zbiórek funduszy za pomocą blockchaina. To właśnie z niego postanowiła skorzystać polska giełda kryptowalut Coinquista. Opracowywane przez giełdę whitepaper ma dostarczyć znaczenie więcej informacji już na początku października. Michał Stryjewski – wiceprezes zarządu Coinquista – odpowiada na pytanie dlaczego warto zainwestować w IEO Coinquisty? Więcej szczegółów w programie!


Zobacz również: Bitcoin (BTC) to oszustwo a IEO to plac zabaw dla terrorystów

Te artykuły również Cię zainteresują
IEO znacznie bezpieczniejsze od ICO

Spoglądając na to ile projektów Initial Coin Offering upadło, można by zwątpić w pozyskiwanie kapitału na rynku kryptowalut. Prawda jest taka, że aż 92% ICO przyniosło inwestorom straty. Wynika to z tego, iż nie stało za nimi żądna technologia, ani produkt. Alternatywą jest Initial Exchange Offering (IEO). Polega ona na upublicznieniu tokenów za pośrednictwem giełdy kryptowalut. Dzięki temu mamy do czynienia z większym bezpieczeństwem, jak również regulacjami prawnymi.

Moim zdaniem głównym powodem dla którego tak wiele projektów ICO upadło to był brak weryfikacji w trakcie największej bańki. Klienci inwestowali pieniądze bez jakiejkolwiek weryfikacji danego projektu czy spółki, która za projekt odpowiadała – uważa Michał Stryjewski.

W ocenie Stryjewskiego IEO jest znacznie lepsze niż ICO.

W przypadku ICO my sami tworzymy platformę do tego, żeby sprzedawać tokeny, musimy dbać też o regulacje i regulaminy. W przypadku IEO wszystko zrobi za nas giełda, która wyemituje token, zrobi marketing i przede wszystkim zapewni większe bezpieczeństwo ze względu na lepsza weryfikację – dodał.

Główną zaletą kryptowaluty CQX będzie możliwość przesyłania środków, zakup produktów ze sklepu Coinquista z dużą zniżką, a docelowo użytkownicy będą mogli wysyłać środki bez opłat. Zgodnie z oficjalną informacją standard tokenu CQX to ERC20, a w sieci jest ich około 10 milionów. Tokeny umożliwiają obniżenie prowizji z handlu na giełdzie nawet do 50 procent.

Obecnie IEO stosują największe giełdy kryptowalutowe na świecie np. Bitfinex, który dwa dni temu ogłosił ponowne uruchomienie platformy Tokinex w ramach IEO formy sprzedaży swoich tokenów, ale też projektu K.IM Kim Dotcoma.

invest

Giełda kryptowalut Coinquista, po tym, jak w styczniu bieżącego roku została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych KNF i przeprowadzeniu fazy testów platformy, oficjalnie uruchomiła handel.

Wywiad, którego udzielił Prezes Zarządu Coinquista S.A. – Ireneusz Pukin w programie Biznes Focus, był okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz przedstawienia planów na przyszłość. Mimo, że kampania crowdfundingowa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, nie zniechęciło to twórców giełdy i jej finansowanie prowadzone będzie ze środków własnych oraz pochodzących od inwestorów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here