Naga Markets

PTWP nie wyklucza wypłaty dywidendy za 2021 r. i akwizycjiWarszawa, 08.12.2021 (ISBnews) – PTWP nie wyklucza wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy z zysku za 2021 r. jak i realizacji przejęć na rynku, poinformował prezes Wojciech Kuśpik. Spółka podtrzymuje także plan przejścia na główny rynek GPW w 2022 r.

“Nie będziemy przedstawiać polityki dywidendowej. Natomiast patrząc historycznie jak spółka osiągała dobre wyniki, to wypłacała dywidendę i takie też będzie nasze zamierzenie w kolejnych okresach” – powiedział Kuśpik podczas wideokonferencji.Dodał, że zarząd zakłada nie tylko dalszy rozwój organiczny, ale także rozwój poprzez przejęcia.

“Nasza pozycja gotówkowa pozwala nam myśleć także o rozwoju poprzez akwizycje. Nie planujemy natomiast inwestycji w nieruchomości. Jesteśmy raczej zainteresowani przejmowaniem zarządzania obiektami, których właścicielami są najczęściej samorządy” – dodał Kuśpik.

Dodał, że spółka na koniec września br. miała zgromadzone środki pieniężne w wysokości prawie 24 mln zł.

Spółka podtrzymuje plan przeniesienia akcji na rynek główny GPW w przyszłym roku.

“Nie rozważamy na teraz emisji akcji. Ogłosiliśmy zamiar przejścia, więc teraz musimy przeprowadzić wszystkie procedury. Chcemy to zrobić w 2022 r., ale kiedy dokładnie to nastąpi, to zależy m.in. od KNF-u. Jesteśmy na wstępie tych działań. Od strony biznesowej jesteśmy na to przygotowani” – dodał prezes.

W okresie I-III kw. br. skonsolidowane przychody spółki wyniosły 37,39 mln zł wobec 31, 96 mln zł w ubiegłym roku, a zysk netto wyniósł odpowiednio: 6,64 mln zł i 24,1 tys. zł. Zysk EBITDA za 9 miesięcy tego roku to 8,55 mln zł wobec 1,8 mln zł w 2020 r.

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A., spółka matka grupy kapitałowej PTWP, działa na rynku od 1995 roku. Działalność wydawnicza w zakresie specjalistycznych portali internetowych i czasopism drukowanych, organizacja konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz zarządzanie obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach – to cztery obszary działalności, na których skupia się obecnie aktywność grupy.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here