Naga MarketsPFSOFT, twórca platformy PTMC zapewniającej dostęp do szerokiej klasy aktywów, w dzisiejszej nocie prasowej informuje, że z początkiem 2017 roku wprowadza system licencyjny, którym zostaną objęci obecni, jak i nowi klienci.


„Niespodziewany, jednak logiczny krok naprzód”

Jak czytamy w oświadczeniu PTMC, decyzja może wydawać się niespodziewana, jednak zdaniem przedstawicieli firmy jest logicznym i naturalnym krokiem niezbędnym do dalszego rozwoju terminala tradingowego. Od 2017 obowiązywały będą dwa typy licencji:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • PTMC Forex – zapewnia jedynie dostęp do brokerów FX i posiada ograniczoną funkcjonalność. W jej przypadku traderzy nie będą mogli skorzystać z realnych wolumenów, panelu scalpingowego, narzędzi analitycznych, itp. ($10 miesięcznie)
  • PTMC Multi-Asset – pozwala na połączenie z każdym dostępnym brokerem oraz źródłem informacji rynkowych, jak i na korzystanie z wszystkich dostępnych funkcji platformy. ($50 miesięcznie)

PTMC współpracuje obecnie z 7 popularnymi brokerami, ich lista dostępna jest pod linkiem.

58628d1887902Darmowa licencja dla wszystkich

W przeciągu 15 dni każdy inwestor indywidualny może skorzystać z tymczasowej licencji PTMC Multi-Asset, aby sprawdzi funkcjonalność platformy. Osoby, które zaangażują się w rozwój społeczności, jak i samego oprogramowania będą mogły jednak liczyć na wydłużenie darmowego okresu:

  • Wprowadzenie systemu ocen – najbardziej aktywni użytkownicy otrzymają bezpłatne licencje
  • Przygotowywanie interesujących artykułów, pluginów i wskaźników
  • Udział w akcjach promocyjnych i odbiór bonusów zasilających bezpośrednio prywatny rachunek

Warto jednocześnie zaznaczyć, że jeszcze przed świętami, PFSOFT informował o zmianach licencyjnych w zakresie platformy Protrader, te dotyczyły jednak typowo samych brokerów. Do tej pory podmiot chcący zaoferować swoim klientom dostęp do oprogramowania musiał uiścić opłatę wstępną w wysokości 150 tysięcy dolarów. Teraz developer chce przejść na wycenę B2B, która będzie bardziej elastyczna i dostosowana do potrzeb kontrahentów. Prowizje uiszczane co miesiąc dla podstawowej oferty FX/CFD mają wynieść około 5 tysięcy USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Ich ceny to niezły żart. za 25$ mam Sierra Chart, które chodzi błyskawicznie, nie zżera zasobów i nie ma żadnych śmiesznych ograniczeń. Łączę się do jakiego brokera chce (zintegrowanego) do tego mam darmowe dane ze wszystkich rynków. I co najważniejsze – wszystko działa jak należy a nie jak w PTMC gdzie dane nie są nawet buforowane i zmiana interwału = wczytynie danych od nowa a do tego suport odpowiada w parę minut i potrafi rozwiązać problemy każdego typu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here