Naga Markets webinar


PTMC logoFirma PFSOFT, dostawca oprogramowania transakcyjnego Protrader dla prime brokerów, brokerów detalicznych, banków, funduszy oraz firm proptradingowych, ogłosiła w ostatnim czasie wprowadzenie do oferty platformy dla traderów indywidualnych. Traderzy od dawna zadawali pytania na temat dostępności Protradera w handlu na realnych rachunkach. Jednak ledwie kilku(nastu) brokerów na świecie oferuje platformę Protrader i jednocześnie przyjmuje klientów detalicznych. Większość natomiast to regionalne banki oraz firmy brokerskie, które nie są odpowiednie dla traderów z innych części świata, którzy szukają brokera międzynarodowego.

W ubiegłym tygodniu firma ogłosiła rychłę wypuszczenie platformy Protrader multi-connect (PTMC), którą będzie można z łatwością podłączyć do brokera detalicznego za pośrednictwem API. Firma prosi traderów by zagłosowali na ulubionego brokera, u którego chcieliby znaleźć PTMC w ofercie. W międzyczasie brokerzy zyskują sposobność by rozszerzyć swoją ofertę w zakresie terminali transakcyjnych dla doświadczonych traderów, którzy często są niezadowoleni z możliwości MT4, a także małej elastyczności zaawansowanych terminali.

Roman Nalivayko PFSOFTZapytaliśmy szefa departamentu rozwoju biznesu w PFSOFT, Romana Nalivayko, o ten zwrot w polityce firmy:

“Zwykle nasza platforma jest używana przez profesjonalistów z korporacji, instytucji oraz zarządzających dużym kapitałem, jednakże otrzymywaliśmy liczne zapytania o dostępność naszej platformy dla inwestorów indywidualnych.” – wyjaśnia Roman. – “W trakcie sprawdzania tych zapytań dostrzegliśmy, że u brokerów detalicznych handluje duża liczba wyrafinowanych traderów, w związku z czym zdecydowaliśmy się zrobić krok w ich stronę.”

O co w tym chodzi? Platforma wieloproduktowa jaką jest Protrader, pozwala na handel równolegle instrumentami z różnych klas aktywów, takich jak: spot FX, kontrakty CFD, akcje, kontrakty futures, opcje czy spread betting, a to wszystko w jednym terminalu. Co więcej, platforma oferuje szeroki wybór narzędzi dla wszystkich popularnych stylów tradingu włączając w to dużą ilość rodzajów wykresów oraz Algostudio.

ptmc terminal

Traderzy zaproponowali jak dotąd ponad 90 nazw brokerów. Wczoraj PFSOFT przesłał nam wykres z dotychczasowymi wynikami ankiety (poniżej) dla 20 najczęściej pojawiających się nazw. Wciąż można zagłosować na brokera na stronie PTMC tutaj.

PTMC pollCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

3 KOMENTARZE

  1. @Jakubie, tak! PTMC będzie można używać także w wersji demo z podpiętym brokerem. Już teraz można znaleźć platformę Protrader (pierwowzór PTMC) w wersji demo na stronie Protrader.org

    @Adamie, również używam PT w Aliorze, jednak Alior ma wersję 2, obecnie PFSOFT oferuje Protrader 3, który jest znacznie bogatszy w funkcje. Proponuję sprawdzić Protrader.org.

    Pozdrawiam serdecznie!
    M.N.

  2. Protradera ma u nas Alior używam go od początku prawie 4 lata. Bardzo fajna platforma jeżeli ktoś się do niej przyzwyczai i ją dobrze pozna 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here