Naga MarketsPTMC logoFirma PFSOFT, dostawca oprogramowania transakcyjnego Protrader dla prime brokerów, brokerów detalicznych, banków, funduszy oraz firm proptradingowych, ogłosiła w ostatnim czasie wprowadzenie do oferty platformy dla traderów indywidualnych. Traderzy od dawna zadawali pytania na temat dostępności Protradera w handlu na realnych rachunkach. Jednak ledwie kilku(nastu) brokerów na świecie oferuje platformę Protrader i jednocześnie przyjmuje klientów detalicznych. Większość natomiast to regionalne banki oraz firmy brokerskie, które nie są odpowiednie dla traderów z innych części świata, którzy szukają brokera międzynarodowego.

W ubiegłym tygodniu firma ogłosiła rychłę wypuszczenie platformy Protrader multi-connect (PTMC), którą będzie można z łatwością podłączyć do brokera detalicznego za pośrednictwem API. Firma prosi traderów by zagłosowali na ulubionego brokera, u którego chcieliby znaleźć PTMC w ofercie. W międzyczasie brokerzy zyskują sposobność by rozszerzyć swoją ofertę w zakresie terminali transakcyjnych dla doświadczonych traderów, którzy często są niezadowoleni z możliwości MT4, a także małej elastyczności zaawansowanych terminali.

Te artykuły również Cię zainteresują
Roman Nalivayko PFSOFTZapytaliśmy szefa departamentu rozwoju biznesu w PFSOFT, Romana Nalivayko, o ten zwrot w polityce firmy:

“Zwykle nasza platforma jest używana przez profesjonalistów z korporacji, instytucji oraz zarządzających dużym kapitałem, jednakże otrzymywaliśmy liczne zapytania o dostępność naszej platformy dla inwestorów indywidualnych.” – wyjaśnia Roman. – “W trakcie sprawdzania tych zapytań dostrzegliśmy, że u brokerów detalicznych handluje duża liczba wyrafinowanych traderów, w związku z czym zdecydowaliśmy się zrobić krok w ich stronę.”

O co w tym chodzi? Platforma wieloproduktowa jaką jest Protrader, pozwala na handel równolegle instrumentami z różnych klas aktywów, takich jak: spot FX, kontrakty CFD, akcje, kontrakty futures, opcje czy spread betting, a to wszystko w jednym terminalu. Co więcej, platforma oferuje szeroki wybór narzędzi dla wszystkich popularnych stylów tradingu włączając w to dużą ilość rodzajów wykresów oraz Algostudio.

ptmc terminal

Traderzy zaproponowali jak dotąd ponad 90 nazw brokerów. Wczoraj PFSOFT przesłał nam wykres z dotychczasowymi wynikami ankiety (poniżej) dla 20 najczęściej pojawiających się nazw. Wciąż można zagłosować na brokera na stronie PTMC tutaj.

PTMC pollConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. @Jakubie, tak! PTMC będzie można używać także w wersji demo z podpiętym brokerem. Już teraz można znaleźć platformę Protrader (pierwowzór PTMC) w wersji demo na stronie Protrader.org

    @Adamie, również używam PT w Aliorze, jednak Alior ma wersję 2, obecnie PFSOFT oferuje Protrader 3, który jest znacznie bogatszy w funkcje. Proponuję sprawdzić Protrader.org.

    Pozdrawiam serdecznie!
    M.N.

  2. Protradera ma u nas Alior używam go od początku prawie 4 lata. Bardzo fajna platforma jeżeli ktoś się do niej przyzwyczai i ją dobrze pozna 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here