Naga MarketsPszenica zatrzymuje się po poniedziałkowym odbiciuNotowania pszenicy w poprzednim tygodniu zniżkowały, jednak była to raczej korekta spadkowa, a wcześniej przez kilka tygodni notowania pszenicy pięły się w górę. Bieżący tydzień znów przynosi zwyżkę, a sytuacja na globalnym rynku pszenicy sprawia, że przewaga kupujących w najbliższych kilku tygodniach jest prawdopodobna. Wszystko za sprawą przegłosowanego właśnie w Rosji podwyższonego cła na eksport pszenicy, którego celem jest bezpieczeństwo żywnościowe tego kraju oraz zapobieżenie wzrostom lokalnych cen zboża.

Wyższe cło na eksport pszenicy z Rosji oficjalnie przegłosowane

Wyższe cło ma wejść w życie 1 marca br., a o zamiarze jego wprowadzenia mówiono już od wielu tygodni – co było główną przyczyną zwyżek cen pszenicy na globalnym rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na początku bieżącego tygodnia cło zostało formalnie przegłosowane, co może w kolejnych tygodniach wywołać wzmożone zakupy rosyjskiej pszenicy jeszcze przed wprowadzeniem zwyżki. Jednak w długoterminowej perspektywie wzrosty nie są już przesądzone, bowiem na razie podaż pszenicy na świecie pozostaje na tyle duża, aby bez problemu zaspokoić popyt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here