Naga MarketsPszenica w USA najdroższa od 2013 rokuO ile w ostatnich dniach uwagę inwestorów na rynkach towarów rolnych przyciąga przede wszystkim sytuacja na wykresie cen kukurydzy, to nie jest to bynajmniej jedyne zboże, notujące dynamiczne wzrosty. Także na rynku pszenicy strona popytowa jest rozpędzona – po pięciu wzrostowych sesjach z rzędu, bieżąca sesja także na razie przynosi zwyżki. Cena pszenicy w USA znajduje się już w okolicach 7,50 USD za buszel, czyli na najwyższych poziomach od 2013 roku (a więc od 8 lat).

Pszenica w centrum zainteresowań inwestorów

Zwyżka notowań pszenicy w dużej mierze jest powiązana z sytuacją na rynku kukurydzy. Popyt na oba zboża jest w ostatnich miesiącach wyjątkowo duży, głównie za sprawą zapotrzebowania ze strony Chin. O ile notowania kukurydzy są już blisko historycznych rekordów, to cenom pszenicy jeszcze do tych poziomów sporo brakuje – maksima z 2008 roku oscylowały w okolicach 13,50 USD za buszel.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczywiście to jeszcze nie oznacza, że notowania pszenicy dotrą do tych poziomów – niemniej, w ostatnim czasie widać większe zapotrzebowanie na pszenicę jako alternatywę dla kukurydzy w przypadku pasz dla zwierząt. Azjatyccy producenci pasz przerzucają się w coraz większym stopniu na pszenicę w produkcji pasz dla kurczaków oraz świń – widać to na takich rynkach jak Chiny, Wietnam oraz Korea Południowa.

Notowania pszenicy w USA – dane dzienne

Technicznie, rynek pszenicy znajduje się już w rejonie wykupienia, co sugeruje duże prawdopodobieństwo korekty spadkowej. Jednak na razie fundamenty rynku są solidne w średnioterminowej perspektywie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax | pgnig akcje | kurs bitcoin wykres | kurs dax | prognoza usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here