Naga MarketsPszenica, cukier i bawełna utrzymają wzrosty w 2021 r.? Inwestorzy często mają tendencję do pomijania mniej popularnych metali szlachetnych i towarów rolnych na rzecz bardziej znanych aktywów, takich jak ropa naftowa i złoto. Jednakże, rynki takie jak pszenica, cukier i platyna przyniosły wysokie stopy zwrotu tym traderom, którzy w 2020 roku prowadzili zróżnicowane portfele. David Jones, główny analityk Capital.com, przygląda się prognozom dla wybranych aktywów rynku commodity na początku 2021.

  • Bloomberg Agricultural Index wzrósł od czerwca o ponad 30 procent, osiągając najwyższy poziom od ponad dwóch lat.
  • Pszenica zyskała ponad 30 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy, osiągając ośmioletni szczyt
  • Cukier wzrósł o 20 procent w ciągu ostatniego roku, osiągając trzyletni szczyt, a bawełna wzrosła o 17 procent testując dwuletnie maksima

Te artykuły również Cię zainteresują
Pszenica, cukier i bawełna – co wpływa na kształtowanie sił sprzedażowo-zakupowych na tych rynkach?

Podaż i popyt są głównymi czynnikami kształtującymi ceny na rynkach rolnych, bardziej niż na innych rynkach towarowych. Chiny są głównym nabywcą produktów rolnych i gromadzą zapasy, co przyczynia się do wzrostu cen. Pandemia wirusa Covid-19 zakłóciła przepływy handlowe na całym świecie, a duzi dostawcy żywności kupują zapasy, aby zapewnić sobie stabilny łańcuch dostaw.

W tym roku w grę wchodzi zjawisko pogodowe La Niña, które może zakłócić globalną produkcję rolną, zwiększając niestabilność na rynkach. La Niña zwiększa ryzyko obfitych opadów deszczu i powodzi w niektórych częściach świata oraz suszy spowodowanej zmniejszonymi opadami w innych. Może mieć poważny wpływ na rolnictwo i bezpieczeństwo żywnościowe – czytamy w raporcie Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa – komentował David Jones.

Rolę odgrywa również dolar amerykański, ponieważ większość towarów na całym świecie jest sprzedawana w tej walucie. Ostatnie osłabienie wartości dolara obniżyło koszt towarów w innych walutach, natomiast odbicie USD w tym roku spowodowałoby wzrost cen importu i eksportu.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jak działa blik | euro | sp500 kurs | notowania akcji pgnig | wykresy bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto ze wzrostem importu do Chin
Następny artykułZawahanie rynków przed FED. Co zrobi EBC? – Świat walut Marka Rogalskiego
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here