Naga Marketsmodel mózguO roli psychologii w inwestowaniu, błędach poznawczych i nowym systemie transakcyjnym na kontrakty terminowe na WIG20, Adam Rak rozmawiał z Elizą Dąbrowską reprezentują Noble Securities, która już w środę (28 sierpnia) o godzinie 14:00 poprowadzi kolejny webinar w ramach Letniej Szkoły Giełdowej organizowanej przez GPW oraz SII, przy patronacie portalu Comparic.pl.


Inwestowanie kontrolowane czyli słów kilka o psychologii inwestowania

Celem Letniej Szkoły Giełdowej jest przybliżenie kluczowych zagadnień związanych z samodzielnym inwestowaniem w instrumenty finansowe, a także przedstawienie praktycznych aspektów funkcjonowania rynku kapitałowego. Pierwsze z cyklu 10 szkoleń odbyło się 3 lipca, ostatnie jest zaplanowane na 11 września. Osoby, które nie miały okazji zapoznać się z dotychczasowymi webinarami mogą uzyskać dostęp do archiwalnych nagrań poprzez stronę SII.

Psychologia inwestowania oprócz tematyki zarządzania kapitałem, ryzykiem oraz budowy systemów transakcyjnych to jeden z kluczowych filarów budowania zysków w długim terminie. Więcej na temat psychologii inwestowania w dedykowanym dziale Edukacji portalu Comparic.pl oraz w rozmowie z Elizą Dąbrowską:

W trakcie szkolenia będącego częścią Letniej Szkoły Giełdowej poruszone zostaną następujące tematy:

  • Wpływ emocji na nasze decyzje inwestycyjne
  • Dlaczego psychologia ma tak duże znaczenie w inwestowaniu?
  • Kluczowe elementy sukcesu inwestycyjnego
  • “Ta formacja nie działa!”, czyli złudzenie reprezentacji
  • Ignorowanie rezultatów prawdopodobieństwa
  • Niesymetryczne postrzeganie zysków i strat

BIORĘ UDZIAŁ

O prowadzącej:

Eliza Dąbrowska: Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, makler papierów wartościowych. Od 2006 do 2013 roku związana z domem maklerskim Noble Securities, m.in. jako Dyrektor Punktu Obsługi Klienta. W latach 2013-2015 makler w Biurze Maklerskim Alior Banku. Od 2015 roku Dyrektor do spraw rozwoju usługi doradztwa inwestycyjnego w Noble SecuritiesConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here