Naga MarketsPSG z Grupy PGNiG liczy na 20 nowych koncesji na stacje regazyfikacji LNG w br.Urząd Regulacji Energetyki (URE) udzielił koncesji dla 12 stacji regazyfikacji LNG należących do Polskiej Spółce Gazownictwa – spółki zależnej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) – od początku roku, podała spółka. Tym samym PSG posiada już koncesje dla 64 stacji regazyfikacji LNG w całym kraju i szacuje, że do końca 2021 roku możliwe będzie pozyskanie koncesji dla ok. 20 kolejnych.

InvestCuffs

PGNiG liczy na nowe koncesje na stacja regazyfikacji LNG

“Polska Spółka Gazownictwa szacuje, że do końca 2021 roku możliwe będzie pozyskanie koncesji dla ok. 20 kolejnych stacji regazyfikacji LNG” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od początku roku PSG uzyskała koncesje prezesa URE dla instalacji LNG w miejscowościach: Dąbrowa Białostocka, Szczuczyn, Czyżew, Łukta, Budziszewice, Jednorożec, Lubotyń-Kolonia, Książki, Tychowo, Stryszawa, Stadła i Bychawa.

Polska Spółka Gazownictwa to lider na rynku dystrybucji gazu w Polsce i największy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Europie. Spółka eksploatuje sieć gazową o długości ponad 195 tys. km, co stanowi 97% sieci dystrybucyjnej gazu w Polsce, poprzez którą dostarcza rocznie ponad 11,5 mld m3 paliwa gazowego do około 7,2 mln klientów.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here