Naga Marketsronald-mcdonaldPo raz pierwszy od ponad 40 lat, liczba placówek McDonald’s w USA skurczyła się. Dyrektorzy wykonawczy przekazali amerykańskiej Agencji Prasowej, że liczba zamkniętych restauracji w Stanach przekroczyła liczbę nowych. Sprzedaż w macierzystym kraju sieci spada bez przerwy od pięciu lat z rzędu.


Jeszcze w tym roku dojdzie do zamknięcia około 700 restauracji sieci, w tym wiele na terenie USA. Łączna liczba placówek McDonald’s na całym świecie wynosi ponad 36 tysięcy. “Zmieniające się nawyki żywieniowe Amerykanów to jedno z największych wyzwań dla McDonald’s” – takie słowa mogliśmy usłyszeć w zeszłym roku od byłego CEO firmy – Dona Thompsona.

“Klientom zależy na spersonalizowaniu posiłków i wykorzystaniu tradycyjnych lokalnych składników. Chcą również cieszyć się posiłkiem w zapraszającej, przyjaznej atmosferze. Pragną również zwiększenia wyboru: tego jak zamawiają, tego co zamawiają oraz tego w jaki sposób zostaną obsłużeni” – dodał Thompson. Na stanowisku CEO McDonald’s zastąpił go Steve Easterbrook.

W związku z coraz słabszą kondycją sieci restauracji w USA, firma coraz częściej wybiega wzrokiem w przyszłość i szuka rozwiązań w innych częściach świata. Ekspansja marki w Europie oraz Azji przybrała na sile. Co ciekawe, jednym z najlepszych rynków dla McDonald’s jest Francja – kraj smakoszy i lokalnych patriotów. Obecnie na terenie Francji znajduje się 1200 restauracji, a firma ma zamiar zainwestować 200 mln € w otwarcie nowych.

mcdonalds

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here