Naga MarketsWielka Brytania przedstawia sprzeczne dane dot. sytuacji gospodarcej UKKurs funta nieznacznie umacnia się w tym tygodniu. Jego niewielką aprecjację dostrzec można zarówno w stosunku do euro, jak również dolara amerykańskiego. Spośród walut grupy G8 jedynie dolar australijski odnotował od początku symbolicznie większą aprecjację. Wydarzeniem którego z niecierpliwością wyczekują inwestorzy jest jednak dopiero jutrzejsze przemówienie gubernatora Banku Anglii Andrew Baileya w Jackson Hole.

  • Inwestorzy oczekują czwartkowego sympozjum w amerykańskim Jackson Hole
  • Brak danych z UK ogranicza zmienność na GBP

Kurs funta zależny od czynników zewnętrznych 

Zdaniem analityków walutowych z Scotibanku zmienność na notowaniach funta szterlinga będzie w najbliższym czasie prawie wyłącznie zależeć od wydarzeń zewnętrznych, gdyż w kalendarzu makroekonomicznym nie zaplanowano na ten tydzień żadnych istotnych publikacji z Wielkiej Brytanii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskazują oni przy tym, że ostatnia aprecjacja kursu funta wobec dolara amerykańskiego wynika przede wszystkim ze słabości tego drugiego. Zdaniem części z nich, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy wzrostowej korekty na USD, co mogłoby przyczynić się do przynajmniej niewielkich spadków GBP.

Reuters wskazuje, że Wielka Brytania zmaga się z relacją długu do PKB powyżej 100%, co może podważyć zaufanie inwestorów do kraju. Znaczny wpływ na handel mają także rosnące obawy o wystąpienie drugiej fali pandemii, co mogłoby wywołać natychmiastową reakcję rządu i wpłynąć na gospodarkę Zjednoczonego Królestwa.

Kurs funta rośnie drugi dzień z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/GBP zauważymy, że kurs funta rośnie w relacji do euro drugą sesję z rzędu. Aprecjacja ta nie zmienia jednak ogólnego nastawienia rynku. Kurs EUR/GBP w dalszym ciagu znajduje się bowiem w trwającej od końca lipca br. konsolidacji.

EURGBP Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara nadal słaby do G8, cena złota na wsparciu. Davide Biocchi (Directa)
Następny artykułJackson Hole i rezygnacja Borisa Johnsona. To warto wiedzieć!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here