Naga MarketsFunt szterling (GBP) jest drugą najsilniejszą walutą G10 w tym roku, a w nadchodzących miesiącach istnieje możliwość kontynuowania tych dobrych wyników. Ekonomiści z MUFG Banku zwracają uwagę na dalsze pozytywne czynniki wpływające na brytyjską walutę. Jednocześnie eksperci z ING prognozują wzrost pary GBP/USD do poziomu 1,43. „Kabel” nieznacznie spada we wtorek w okolice 1,4150.

Kurs GBP/USD: dalsze zyski funta szterlinga – MUFG

Najnowsze odczyty danych makroekonomicznych pokazują, że gospodarka Wielkiej Brytanii prawdopodobnie wzrośnie bardziej niż pierwotnie zakładano. Podczas gdy prognoza BoE na 2021 r. jest solidna na poziomie 7,25%, założenie PKB w drugim kwartale na poziomie 4,3% kw/kw jest w ocenie ekspertów obecnie dość ostrożne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po wzroście PKB o 2,1% w marcu, spadek o 1,5% w I kwartale da pozytywny efekt dla PKB w II kwartale. Następnie w połączeniu z wyższą niż oczekiwano sprzedażą detaliczną w kwietniu, dostrzegamy możliwość większego odbicia niż zakłada konsensus – napisano w raporcie.

Obecny konsensus Bloomberga dla PKB za II kwartał wynosi 4,4%, a średniomiesięczny wzrost 1,5% w okresie od kwietnia do czerwca przekroczyłby konsensus za II kwartał (4,7%).

Ta średnia wydaje nam się konserwatywna po ostatnich odczytach PMI za maj (62,9 vs 61,0 w kwietniu), przy czym PKB w II kwartale prawdopodobnie wzrośnie znacznie na północ od 5,0%, a być może w kierunku 6,0% – dodano.

W raporcie zauważono, iż istnieją wyraźne oznaki postępu w handlu. Podczas gdy wpływ Brexitu na handel w UE z pewnością się utrzyma, umowy handlowe, które zostaną wkrótce ogłoszone z Australią i Norwegią, plus pozytywne oznaki postępu we wstąpieniu Wielkiej Brytanii do CPTPP zmniejszą negatywne nastroje w odniesieniu do wpływu Brexitu na handel.

PKB przewyższający oczekiwania banku centralnego, a rynek pracy, który wygląda na silniejszy niż oczekiwano, przetestuje dotychczasową determinację BoE do utrzymania ultra luźnej polityki monetarnej.

Siła rynku mieszkaniowego budzi również obawy wicegubernatora Ramsdena, który stwierdził, że RPP „uważnie przyglądała się” warunkom rynkowym.

invest

Kurs funta (GBP/USD) wzrośnie do poziomu 1,4300 – ING

Kurs pary GBP/USD spada w kierunku 1,4100. Jednak ekonomiści z ING spodziewają się, że w tym tygodniu „kabel” znajdzie się pod presją zwyżkową – ustawiając na swoim celowniku poziom 1,4300.

Mało inspirujące dane o zatrudnieniu w USA w maju, które dają Fedowi wymówkę do pozostania cierpliwym i słaba dynamika USD (napędzana przez głęboko ujemne stopy realne – prawdopodobnie dodatkowo podkreślone przez majowy CPI w USA) powinna w ocenie ekspertów utrzymać presję zwyżkową na GBP/USD.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: oncoarendi akcje | kurs dolara australijskiego do pln | kurs biomed | giełda forum | maxitrade login | orlen kurs | allegro notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here