Naga MarketsBitcoin ma kosztować nawet 115 000 USD do sierpnia 2021 r., co oznacza wzrost o 200% w ciągu następnych ośmiu miesięcy, stwierdził Dan Morehead podczas telekonferencji 12 stycznia. Tym samym założyciel i dyrektor generalny firmy inwestycyjnej Bitcoin (BTC) Pantera Capital, podtrzymał swoje optymistyczne prognozy dotyczące najpopularniejszej kryptowaluty na 2021 rok. Kurs BTC/USD silnie wzrasta drugi dzień z rzędu ponownie docierając w okolice 40 000 USD.

  • Globalna adopcja cyfrowych walut pozytywnie wpływa na cały rynek krypto
  • Trwająca passa Bitcoina różni się od poprzednich rajdów i nie zakończy się tak samo jak w 2017 r.
  • Cena BTC wzrasta ponad 15% w zaledwie 2 dni

Bitcoin (BTC/USD) ma wciąż sporo miejsca do wzrostu

Morehead po raz pierwszy przedstawił swoją prognozę w sierpniu 2020 r., kiedy Bitcoin kosztował około 11600 USD. We wtorek Morehead powiedział, że Bitcoin wciąż ma dużo miejsca na wzrost:

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy Bitcoin jest przewartościowany? Powiedziałbym, że nie. BTC spędził trzy lata znacznie poniżej swojej długoterminowej złożonej linii trendu rocznego wzrostu, wciąż znajduje się poniżej niej i chociaż zyskał bardzo dużo w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, myślę, że jest dość poprawnie wyceniany.

Dyrektor Bitcoin (BTC) Pantera Capital uważa, że ​​ światowe zmiany w walutach cyfrowych, takie jak cyfrowy juan w Chinach, pozytywnie wpłyną na rynek kryptowalut, zwiększając jego popularność.

Na świecie jest ponad miliard ludzi, którzy nie mają dostępu do banku, ale mają dostęp do smartfona, a to wszystko, czego potrzebujesz, aby korzystać z kryptowalut – dodał Morehead.

Joey Krug, współ-dyrektor ds. informacji firmy Pantera, podkreślił, że trwająca passa Bitcoina różni się od poprzednich rajdów i nie zakończy się tak samo, jak ta z 2017 r. W jego ocenie trwający rajd jest znacznie silniejszy pod względem podstaw adopcji.

Podstawy dla szczytu z 2017 roku były takie, że tak naprawdę nie było zbyt wielu przesłanek. Większość projektów była tylko pomysłem na kartce papieru, większość rzeczy nie została uruchomiona, większość rzeczy nie zawierała realnych produktów – stwierdził Krug.

Morehead nie jest sam w swojej prognozie, że Bitcoin osiągnie 100 000  USD w 2021 roku. Na początku stycznia Catherine Coley, CEO Binance.US oświadczyła, że ​​BTC może osiągnąć 100 000 USD do końca roku. Z kolei PlanB, inwestor i twórca popularnego modelu wyceny giełdowej BTC stwierdził, że Bitcoin powinien osiągnąć przedział od 100 000 do 288 000 USD do grudnia 2021 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina wzrasta ponad 15% w zaledwie 2 dni

8 stycznia Bitcoin ustanowił nowy historyczny rekord na poziomie 42 000 USD, po ogromnym wzroście, podczas którego pokonał 20 000 USD pod koniec 2020 r. Po ostatniej korekcie do poziomu 30 000 USD najpopularniejsza kryptowaluta systematycznie odbija, osiągając w środę niemal 40 000 USD. To oznacza wzrost o około 15% w ciągu ostatnich 48 godzin.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDAX na nowych szczytach?
Następny artykułTDJ przejmuje Projekt-Solartechnik. Famur coraz bliżej rynku OZE
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here