CMC Markets

W ostatnich dniach obserwujemy dynamiczna aprecjację wartości najpopularniejszej z walut cyfrowych. Tylko od połowy listopada wartość Bitcoina wzrosła o ponad 112% zbliżając się tym samym w okolice 12 tys. USD.


Jednym z czynników, które sprawiają, że Bitcoin jest tak atrakcyjny jest technologia Blockchain, dzięki której jest on zdecentralizowaną walutą i żaden bank centralny nie może go kontrolować. Ponadto w czasach, gdy banki centralne regularnie dodrukowują pieniądze, podaż Bitcoina ograniczona została do 21 mln. monet. Warto jednak zwrócić uwagę, że prawdopodobnie, wszystkie monety nie trafią do użycia. Istnieje bowiem grono osób, które w czasach kiedy BTC wart był zdecydowanie mniej niż obecnie, przez nieuwagę zapomniały swoje klucze prywatne bądź wyrzuciły swoje portfele na śmietnik.

“Śmieci” warte ponad 88 mln USD

Jednym z takich przykładów jest 32-letni James Howells, brytyjczyk, który cztery lata temu wyrzucił swój stary komputer na śmietnik. Zapomniał on jednak, że na dysku twardym pozostało jego 7500 Bitcoinów. Biorąc pod uwagę obecny kurs, który jak podaje coinmarketcap.com wynosi 11 784 USD, wartość zaginionych BTC to obecnie 88,38 mln USD.

Co ciekawe, Howells zna klucz publiczny portfela, na którym przetrzymywane są jego BTC. Oznacza to, że w każdej chwili może sprawdzić ile warte są jego BTC, które obecnie leżą pod tonami śmieci na wysypisku śmieci w Newport w Walii. “To tak jakbyś miał miliony dolarów na swoim koncie bankowym, ale nie byłbyś w stanie ich wydać” – powiedział Howells. “Ale nie siedzę tutaj, płacząc z tego powodu. Zdarzają się wypadki, moje BTC wciąż tam są…po prostu niedostępne…” – dodaje.

“Kryptowaluty to nowa era”

Pomimo utraty tak sporej ilości BTC, Howells cieszy się, że kurs BTC tak dynamicznie rośnie. To, że utracił swoje 7500 BTC nie powstrzymało go i dalej inwestuje w kryptowaluty. Jego zdaniem niedawne pokonanie 10 000 USD to kolejny kamień milowy, podobnie jak pokonanie 1 000 USD w 2013 roku. Kolejna bariera znajduje się w okolicy 100 000 USD i jak sam zaznacza, jedyne racjonalne pytanie to “kiedy?” a nie “czy w ogóle?”.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
Poprzedni artykułICO zamrożone przez SEC. Obiecywali 1350% zwrotu w miesiąc
Następny artykułBitcoin po raz pierwszy w historii powyżej $12 tysięcy!
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here