Naga MarketsDecyzje monetarne Reserve Bank of Australia oraz Bank of England będą jednymi z najważniejszych punktów w rozpoczynającym się tygodniu. Lecz nie tylko – analitycy Credit Suisse w swoim komentarzu makroekonomicznym skupiają się przede wszystkim na lipcowym raporcie non farming payrolls oraz publikacji indeksu ISM. Czy dane rozruszają rynek?


Oczekujemy dość silnych payrollsów na poziomie 210 tys. w lipcu. Ten wiodący wskaźnik makroekonomiczny w ostatnich miesiącach prezentował się bardzo pozytywnie. Liczymy również na powrót stopy bezrobocia do poziomu 4,3%. Tego oczekuje również rynek – przekonują analitycy Credit Suisse.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odbierz Big Bank Report

Bank prognozuje, że inflacja wynagrodzeń w lipcu nieco wzrośnie do poziomu 0,3% m/m. Ze względu na wcześniejsze publikacje, ten silny odczyt powinien jednak spowodować cofnięcie się wartości wskaźnika w ujęciu rocznym do poziomu 2,4%.

Chcesz otrzymywać więcej takich materiałów? Skorzystaj z FxWatcher!

Bardziej optymistyczna od payrollsów powinna być wtorkowa publikacja indeksu ISM. Przemysłowe PMI w lipcu według analityków Credit Suisse powinno wynieść 57.5, bijąc tym samym rynkowy konsensus. Ten na początku tygodnia sięga zaledwie 56.5. Utrzymująca się poprawa w wartościach wskaźnika ISM powinna w pozytywny sposób wpłynąć na wycenę dolara, który w ostatnich dniach dość wyraźnie tracił względem większości walut G10. Przy okazji omawiania ISM Manufacturing Index warto wspomnieć o indeksie zamówień ISM. Ten w czerwcu po raz piąty w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy ukształtował się powyżej poziomu 60 punktów, potwierdzając nasze optymistyczne nastawienie do nadchodzących publikacji – stwierdzają analitycy w komentarzu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here