Naga MarketsMario Draghi, ECB, EBC, Comparic.pl
Mario Draghi, prezes EBC

Miniony tydzień na rynkach obfitował w okazje tradingowe, co może potwierdzać liczba dodanych pomysłów handlowych na portalu Consilium Invest (135). Za zwiększoną zmienność na rynkach odpowiadały głównie publikacje danych dotyczących stóp procentowych w Kanadzie, wystąpienia Janet Yellen czy piątkowe publikacje odnośnie inflacji w USA. Czym będą żyły rynki w tym tygodniu?


Wszystko wskazuje na to, że rozpoczynający się tydzień będzie należał do strefy euro. Najważniejszym wydarzeniem dzisiejsze sesji była publikacja danych dotyczących inflacji w strefie euro. Co prawda ich odczyt pokrył się z prognozami i nie wpłynął znacząco na zmienność na rynku, ale była to jedynie zapowiedź tego co czeka nas w tym tygodniu.

Mimo, że mamy dopiero poniedziałek, duże zainteresowanie wzbudza czwartkowa sesja. To właśnie wtedy główne skrzypce będzie odgrywać EBC oraz Mario Draghi. O 13:45 poznamy decyzje w sprawie stóp procentowych w strefie euro, a o 14:30 odbędzie się konferencja prasowa EBC. Według ekspertów tymi wydarzeniami będą żyły rynki w najbliższych dniach. Co powinieneś wiedzieć o sytuacji technicznej przed czwartkową sesją?

EUR/USD – interwał H4

Na wykresie pary walutowej EUR/USD tworzy się formacja klina w trendzie wzrostowym. Obecnie istnieje większe prawdopodobieństwo na kontynuację tendencji wzrostowej o czym może świadczyć zatrzymanie się korekty w pobliżu mocnego wsparcia, które zostało zaznaczone na wykresie poniżej:

ZOBACZ PEŁNĄ IDEĘ HANDLOWĄ

W sytuacji gdy taki scenariusz się potwierdzi czwartkowy kurs EUR/USD może znaleźć się w pobliżu istotnych szczytów z maja zeszłego roku. Może to zwiększyć istotność czwartkowych danych dotyczących strefy euro.

Więcej pomysłów na EUR/USD z Consilium Invest znajdziesz TUTAJ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here