Naga MarketsKalendarz makroekonomiczny zostanie otworzony przez publikację japońskiego indeksu Tankan dla dużych przedsiębiorstw. W ten sam dzień poznamy PMI amerykańskiego przemysłu. We wtorek czeka nas jedynie jedna ważniejsza publikacja – decyzja w sprawie australijskich stóp procentowych. Publikację zaplanowano na godzinę 6:30 czasu polskiego. Według konsensusu ekonomistów stopy procentowe mają pozostać na tym samym poziomie.

W środę o godzinie 11.00 zostanie opublikowana europejska stopa bezrobocia, która od kilka lat systematycznie spada. Oprócz tego poznamy przedsmak piątkowych danych makroekonomicznych z amerykańskiego rynku pracy – Zmianę zatrudnienia w sektorze prywatnym ADP. Dane zostaną opublikowane o godzinie 14:15. Natomiast o godzinie 16.00 otrzymamy informację na temat amerykańskiego PMI dla usług według ISM.

Platforma MetaTrader 4

Czwartek będzie zdominowany przez publikację australijskiego, kanadyjskiego oraz amerykańskiego bilansu handlowego. W ostatni dzień sesji czeka na nas duża zmienność, ponieważ poznamy siłę amerykańskiego rynku pracy. Dane z rynku pracy zostaną opublikowane o godzinie 14:30. Jednak na tym nie koniec. O tej samej godzinie zostaną opublikowane informację z kanadyjskiego rynku pracy, zatem należy przygotować się na podwyższoną zmienność na USDCAD.

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii

Źródło: Admiral Markets

Stany Zjednoczone – rynek pracy

4 kwietnia o godzinie 14:30 poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. prócz samych miejsc pracy poznamy stopę bezrobocia oraz czynnik, który przy neutralnej stopie bezrobocia jest najważniejszy – płaca godzinowa.

besplatne szkolenia

Stopa bezrobocia spada sukcesywnie od 2009 roku. Aktualnie znalazła się na poziomie 4.1 procenta (prognozowany jest spadek stopy bezrobocia do poziomu 4 procent), co sugeruje bezrobocie naturalne. Jest to wielkość bezrobocia w warunkach równowagi na rynku pracy. Jest to odsetek siły roboczej obejmujący tych, którzy nie chcą podjąć pracy przy płacy realnej zapewniającej równowagę i są dobrowolnie bezrobotni. W takich warunkach powinniśmy zobaczyć rosnącą inflacje oraz presję na wzrost płacy, jeżeli płaca pozostaje na takim samym miejscu, to mamy do czynienia z niezdrowym rynkiem pracy oraz zaniżoną stopą bezrobocia.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje na rynku możemy wyróżnić kilka scenariuszy zachowania dolara amerykańskiego po opublikowaniu danych makroekonomicznych.

kurs eurusd zachowanie

Źródło: Opracowanie własne

Oczywiście powyższy scenariusz nie musi się sprawdzić, ponieważ w trakcie publikacji na rynek walutowy mogą wpływać inne czynniki.

Instrument do obserwacji

W przyszłym tygodniu możemy obserwować AUDJPY. Dwa tygodnie temu na interwale tygodniowym zostało pokonane silne wsparcie 82.44-81.45. Dzięki temu strona podażowa otworzyła sobie drogę do kontynuacji wyprzedaży notowań w okolicę kolejnego wsparcia 79.074.

notowa AUDJPY interwał tygodniowy

Źródło: Admiral Markets

Niemniej jednak należy pamiętać, że JPY jest uzależniony od koniunktury na rynku akcji. Jeżeli dzieje się źle, to kapitał napływa w stronę japońskiej waluty, dzięki czemu mieliśmy mocną wyprzedaż AUDJPY. Gdyby sytuacja uległa zmianie, to notowania AUDJPY mogłoby znaleźć się w o wiele mocniejszej korekcie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here