Naga MarketsW przyszłym tygodni możemy jasno powiedzieć: wakacje – ciąg dalszy. Nie poznamy żadnych ważniejszych informacji mogących zmienić konsolidację dolara amerykańskiego w trend wzrostowy lub spadkowy.Jedyną walutą, która nadmiernie się osłabia jest funt brytyjski i tylko tam znajdziemy mocniejsze trend. W okresie wakacyjnym wszystkie systemy podążające za trendem mają pod górkę.

Powracając do kalendarza makroekonomicznego, w poniedziałek nie czekają na nas żadne ważniejsze dane makroekonomiczne. Za to we wtorek poznamy kilka figur, aczkolwiek również nie będą niosły za sobą długoterminowych konsekwencji dla rynku walutowego. W nocy o 3:30 zostanie opublikowana koniunktura w australijskim przemyśle wg. NAB. O godzinie 8:00 poznamy dane z niemieckiej gospodarki – wstępny odczyt PKB K/K. Niecałe trzy godziny później zostanie podana do wiadomości publicznej brytyjska stopa bezrobocia oraz zmiana liczba bezrobotnych otrzymujących zasiłek.

besplatne szkolenia

W tym samym dniu o 11:00 poznamy wzrost PKB w Strefie Euro, a także niemiecki indeks nastroju ekonomicznego. Następnego dnia, w środę po raz kolejny zostanie opublikowany australijski optymizm konsumentów, aczkolwiek tym razem według Westpac. Z kolei najważniejszą figurą dnia będzie brytyjska inflacja oraz obroty w amerykańskim handlu detalicznym handlu detalicznym. Pierwszą zmienną poznamy o godzinie 10:30, natomiast drugą cztery godziny później.

W czwartek czekają na nas trzy figury. Jako pierwszy zostanie opublikowany japoński bilans handlowy. Z kolei o 3:30 w nocy poznamy australijską zmianę zatrudnienia oraz stopę bezrobocia. Natomiast na sesji londyńskiej oraz nowojorskiej nie czekają na nas żadne ważniejsze publikacje.

MT4 Supreme Edition

W ostatni dzień sesji najważniejszą informację będzie inflacja z gospodarki Kanadyjskiej. Prognoza zakłada publikację na poziomie 2.4 procenta, natomiast poprzedni odczyt był o 0.1 proc. wyższy. W dalszym ciągu inflacja jest jedną z ważniejszych figur na rynku, zatem odczyt powyżej lub poniżej prognozy przełoży się na pary walutowe z dolarem kanadyjskim. Półtorej godziny po publikacji danych z Kanady poznamy amerykański indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan.

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii

Źródło: Admiral Markets

Instrument do obserwacji – AUDUSD

Po ostatnim wzroście rudy żelaza notowania dolar australijskiego prawdopodobnie wybiją się z górą z konsolidacji. Trend boczny na parze walutowej AUDUSD trwa już od połowy czerwca 2018 roku, najwyższa pora, aby zaszła zmiana. Wybicie góra mogłoby oznaczać długoterminowy wzrost notowań nawet w okolicę poziomu 0.768. Cel jest bardzo oddalony, ale po długiej konsolidacji przeważnie na rynek przychodził mocniejszy trend. Czy tym razem będzie tak samo?

Notowania AUDUSD, interwał dzienny

Źródło: Admiral Markets

Przed pokonaniem górnej bandy konsolidacji strona kupująca musi się zmierzyć z linią trendu spadkowego. Jeżeli dojdzie do jej pokonania, to prawdopodobieństwo wybicia górą z konsolidacji będzie o wiele większe.

Niepokojącym sygnałem może być wczorajsza oraz dzisiejsza mocna wyprzedaż AUDUSD. Aczkolwiek wsparcie nie zostało jeszcze naruszone, zatem scenariusz wzrostowy jest jak najbardziej prawdopodobny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here