Naga MarketsPrzyszły dzień zapowiada się bardzo interesująco. Poznamy kilka figur, które na rynku mogą namieszać. W poniedziałek zostanie opublikowana jedynie jedna ważniejsza informacja – niemiecki wskaźnik nastrojów biznesowych wg. IFO – godzina 10:00. We wtorek zostanie opublikowany protokół z posiedzenia BoJ dot. polityki monetarnej.

Mniej obfite dwa pierwsze dni nowego tygodnia zostaną wynagrodzone w środę, czwartek oraz piątek. Bowiem w środę na godzinę 10:00 zaplanowane jest spotkanie członków ECB. O godzinie 16:00 poznamy amerykańską sprzedaż nowych domów. Jednak na tym nie koniec. O 20:00 czekają na nas amerykańskie prognozy gospodarcze według FOMC, decyzja w sprawie stóp procentowych oraz konferencja prasowa FED. Trzy godziny po tym wydarzeniu poznamy stopy procentowe w Nowej Zelandii.

besplatne szkolenia

W czwartek czekają na nas dane z Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Z Europy najważniejsza będzie koniunktura w przemyśle oraz niemiecka inflacja. Z kolei z USA o godzinie 14:30 poznamy zamówienia na dobra trwałe oraz wzrost PKB k/k.

W ostatni dzień tygodnia na rynku powinna pojawić się większa zmienność. Głównie za sprawą publikacji brytyjskiego PKB oraz amerykańskich wydatków/dochodów osobistych.

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii

Źródło: Admiral Markets

Stopy procentowe – Stany Zjednoczone oraz Nowa Zelandia

Według konsensusu rynkowego 26 września o godzinie 20:00 amerykańskie władze monetarne podwyższą stopy procentowe o kolejne 25 punktów bazowych. Oprócz najbliższej podwyżki kosztu pieniądza rynek spodziewa się, że w grudniu zobaczymy kolejną.

Bloomberg USA

Źródło: Bloomberg

Najbliższa podwyżka stóp procentowych nie powinna w dużym stopniu wpłynąć na notowania dolara amerykańskiego, ponieważ rynek już ją w pełni wycenił. Z tego powodu najważniejszy będzie protokół FOMC (prognozy gospodarcze) oraz konferencja prasowa.

Po drugiej stronie znajduje się Nowa Zelandia, gdzie do lutego 2019 roku stopy procentowe nie zostaną podwyższone. Co więcej, rynek z 13 procentowym prawdopodobieństwem wycenia możliwą obniżkę stóp procentowych w lutym 2019 roku.

Bloomberg

Źródło: Bloomberg

Do informacji, które mogą ruszyć rynkiem należy także zaliczyć amerykańskie wydatki oraz dochody osobiste. Gospodarka Stanów Zjednoczonych w głównej mierze oparta jest na konsumpcji. Z tego względu wzrost dochodów osobistych jest niemalże jednoznaczny ze wzrostem wydatków osobistych i na odwrót. Idąc dalej, zwiększająca się konsumpcja prawdopodobnie wpłynie na ceny produktów, czyli na inflację. Zatem, wzrost dochodów oraz wydatków byłby na rękę amerykańskim władzom monetarnym. Rosnące dochody osobiste są także potwierdzeniem siły rynku pracy.

Instrument do obserwacji – AUDUSD

W nadchodzącym tygodniu warto obserwować AUDUSD. Głównym tego powodem jest przywiązanie notowań australijskiej waluty do rudy żelaza, która w ostatnim czasie bardzo mocno odbiła, co pozytywnie wpłynie na siłę tamtejszej waluty.

audusd i ruda zelaza

Źródło: Bloomberg

Na interwale dziennym kupujący walczą z pokonaniem górnej bandy długoterminowego kanału spadkowego. Jeżeli bastion sprzedających padnie, to kolejnym celem będzie strefa podaży wyznaczona przez dołek z lipca 2018 roku. Po jego pokonaniu na rynek zawita trend wzrostowy, który może wynieść notowania w okolicę poziomu 0,764.

Notowania AUDUSD, interwał dzienny

Notowania AUDUSD, interwał dziennyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here