Naga MarketsZbliża się ostatni tydzień wakacji. Pierwszy urlopowy miesiąc wakacyjny obfitował w mniejszą zmienność niż drugi. Pomimo sezonowości zapowiadającej mniejszą fluktuację na indeksie S&P 500 wcale tak nie było, co więcej indeks odrobił straty i znalazł się na swoim historycznym maksimum.

Natomiast przyszły tydzień przyniesie kilka ważnych figur, ale nie powinny zmienić długoterminowego spojrzenia na rynek walutowy. W poniedziałek, z ważniejszych informacji zostanie opublikowany jedynie niemiecki wskaźnik nastrojów biznesowych wg. IFO. Wtorek pozostnie wolnym dniem od publikacji danych makroekonomicznych. Z kolei środa będzie bardziej obfita w dane makroekonomiczne, o godzinie 7:00 poznamy japoński optymizm konsumentów. Godzinę później niemiecki optymizm konsumentów, aczkolwiek tym razem według GFK. Ze Stanów Zjednoczonych standardowo o godzinie 14:30 napłyną dane o wzroście gospodarczym.

besplatne szkolenia

Czwartek będzie najważniejszym dniem tygodnia dla inwestorów obserwujących dolara amerykańskiego. Bowiem o godzinie 14:30 poznamy dochody oraz wydatki osobiste m/m. O tej samej godzinie zostanie opublikowany kanadyjski wzrost gospodarczy. Z kolei 30 minut wcześniej poznamy niemiecką inflację. Oprócz tego poznamy koniunkturę w europejskim przemyśle oraz siłę niemieckiego rynku pracy.

W piątek czekają na nas dwie publikację. Europejska oraz japońska stopa bezrobocia.

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii
Źródło: Admiral Markets

Stany Zjednoczone – dochody osobiste oraz rynek pracy

Gospodarka Stanów Zjednoczonych w głównej mierze oparta jest na konsumpcji. Z tego względu wzrost dochodów osobistych jest niemalże jednoznaczny ze wzrostem wydatków osobistych i na odwrót. Idąc dalej, zwiększająca się konsumpcja prawdopodobnie wpłynie na ceny produktów, czyli na inflację. Zatem, wzrost dochodów oraz wydatków byłby na rękę amerykańskim władzom monetarnym. Rosnące dochody osobiste są także potwierdzeniem siły rynku pracy.

Jeżeli stopa bezrobocia jest na neutralnym poziomie (tak jak w Stanach Zjednoczonych), natomiast przedsiębiorstwa nie muszą podwyższać płacy godzinowej, to niestety mamy niezdrowy rynek pracy. W takim przypadku możemy także stwierdzić, że stopa bezrobocia nie jest odpowiednio liczona i nie mamy wglądu we wszystkie istotne dane.

Edukacja Admiral Markets

Przy zdrowym rynku pracy i niskim bezrobociu przedsiębiorstwa muszą zaoferować większą płacę. W ten sposób zachęcają osobę do zmiany pracy lub też przekonują osoby nieaktywne zawodowo do powrotu na rynek pracy.

Dochody osobiste M/M oraz wydatki osobiste M/M

Dochody osobiste M/M oraz wydatki osobiste M/M
Źródło: Admiral Markets

Publikacja amerykańskich wydatków oraz dochodów osobistych została zaplanowana na 30 sierpnia na godzinę 14:30.

Instrument do obserwacji – EURUSD

Obecny Pin Bar na interwale miesięcznym na parze walutowej EURUSD może świadczyć o nadchodzącym odbiciu. Jeżeli sprzedającym nie uda się zejść po raz kolejny (oraz zamknąć obecny miesiąc) poniżej poziomu 1.445, to otrzymamy sygnał zanegowania spadków.

Notowania EURUSD, interwał miesięczny

Notowania EURUSD, interwał miesięczny
Źródło: Admiral Markets

W takim przypadku bazowym scenariuszem będzie odbicie i powrót euro do wzrostów. Scenariusz ten wspierany jest przez oscylator stochastyczny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here