Naga Markets webinar


Wakacje dają się we znaki. Bowiem będzie to kolejny, mniej obfity w dane makroekonomiczne. W poniedziałek pierwszą, ważniejszą publikację zobaczymy dopiero o godzinie 16:00. Będzie to sprzedaż istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. O tej samej godzinie poznamy również europejski optymizm konsumentów. Na wtorek nie ma zaplanowanej żadnej, ważniejsze informacji z głównych gospodarek świata.

Po krótkiej przerwie w środę o godzinie 16:00 poznamy amerykańską sprzedaż nowych domów. Z kolei czwartek będzie najbardziej obfitym dniem tygodnia. W tym dniu poznamy najważniejsze figury dla euro. O godzinie 13:45 zostanie podana do opinii publicznej decyzja w sprawie stóp procentowych. Natomiast bardziej emocjonująca będzie konferencja prasowa ECB, która odbędzie się 45 minut później. W ostatnią sesję tygodnia zostanie podany wstępny wzrost PKB dla gospodarki amerykańskiej.

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii
Źródło: Admiral Markets

Stany Zjednoczone – sprzedaż domów

W nadchodzącej przyszłości publikacje z amerykańskiego rynku nieruchomości będą w coraz większym stopniu wpływać na rynek. Podwyżka stóp procentowych odbija się na rynku kredytowym. Osoby, które wcześniej zaciągnęły kredyty mogą borykać się ze zwiększonymi ratami, a to przełoży się na spowolnienie gospodarcze. Czym większa część dochodu przeznaczana jest na spłatę raty kredytowej, tym mniejsza konsumpcja. Warto jednak podkreślić, że podwyżki stóp procentowych dają się we znaki dopiero po jakimś czasie, a nie od razu po ich zmianie.

Platforma MetaTrader 4

Stopy procentowe ECB

Stopy procentowe w Strefie Euro zostaną opublikowane 26 lipca o godzinie 13:45. Aktualne prawdopodobieństwo na ich podwyżkę wynosi jedyne 4.2 procenta. Z tego powodu tak naprawdę liczy się konferencja prasowa ECB, która została zaplanowana 45 minut po podaniu do wiadomości stóp procentowych.

Euro Zone
Źródło: Bloomberg

Wzrosty lub spadki na euro będą spowodowane zmianą nastawienia inwestorów co do prawdopodobieństwa wzrostu stóp procentowych. Jeżeli ECB będzie sygnalizować podwyżkę szybszą od oczekiwanej, to euro zyska na wartości. W przeciwnym razie straci. Dlatego jest na co czekać.

Pomimo tego wszystkiego mamy wakacje, dlatego wszystkie ważniejsze informacje na temat przyszłej polityki monetarnej prawdopodobnie zostaną przełożone na późniejszy czas.

Instrument do obserwacji – WTI

Doszło do przełomowej chwili, po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych została osiągnięta podaż 11 milionów baryłek ropy naftowej dziennie.

Tak duża produkcja negatywnie będzie wpływać na notowania ropy naftowej WTI, dlatego warto się nią zainteresować. Z punktu widzenia analizy technicznej w dalszym ciągu mamy do czynienia z trendem wzrostowym, a ostatni ruch trzeba traktować jako korektę trendu wzrostowego. Dopóki ropa WTI nie spadnie poniżej dolnej bandy kanału wzrostowego oraz nie pokona wsparcia na poziomie 66 USD, to bazowym scenariuszem pozostanie trend wzrostowy.

Notowania ropy WTI, interwał tygodniowy

Notowania ropy WTI, interwał tygodniowy
Źródło: Admiral Markets

Z drugiej strony pokonanie wsparcia otworzy drogę do dalszej wyprzedaży 58 USD za baryłkę, co od strony analizy fundamentalnej jest bardziej uzasadnione.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here