W weekend, James Butterfill, szef badań w CoinShares, wstrząsnął rynkiem kryptowalut, przewidując możliwość ponad 600% wzrostu wartości Bitcoina. Ekspert podzielił się swoimi przemyśleniami na blogu, skupiając się na jednym konkretnym katalizatorze, który mógłby zmienić losy najpopularniejszej kryptowaluty – zatwierdzeniu Bitcoin ETF przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Kurs BTC/USD konsoliduje w poniedziałek nieco powyżej poziomu 37 000 USD.

Napływ kapitału, a cena Bitcoina: Co mówi analiza Butterfilla?

Według Butterfilla, istnieje bezpośredni związek między zatwierdzeniem spot Bitcoin ETF, a potencjalnym napływem kapitału do rynku kryptowalut. Jego analiza opiera się na założeniu, że nawet 10% inwestorów zainwestuje w ETF typu spot BTC, co może przynieść napływ kapitału na poziomie 14,4 miliarda dolarów w pierwszym roku. Zauważa, że istnieje korelacja między napływami kapitału, a zmianami cen Bitcoin.Jeśli weźmiemy wspomniane 14,4 miliarda dolarów napływu, model sugeruje, że może to spowodować wzrost ceny do 141 000 dolarów za Bitcoina. Problem z szacunkami napływów polega na tym, że bardzo trudno jest dokładnie określić, ile napływów będzie miało miejsce po uruchomieniu spotowych funduszy ETF – wyjaśnił Butterfill.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Handluj akcjami i funduszami ETF na całym świecie z jednego konta.

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Dalsza część artykułu pod filmem
Analiza eksperta idzie dalej, sugerując, że napływ kapitału na poziomie 31,3 miliarda dolarów może podnieść wartość Bitcoina do 265 437 dolarów, co oznaczałoby niewiarygodny wzrost o 627% w porównaniu z obecną ceną Bitcoin wynoszącą 36 565 dolarów w momencie pisania artykułu.

Jednak Butterfill zauważył, że ostateczny popyt na BTC będzie zależał od wielu czynników, w tym zmian regulacyjnych i nastrojów inwestorów w przestrzeni kryptowalut. Mimo euforii związanej z potencjalnym zatwierdzeniem Bitcoin ETF, rynek wirtualnych walut jest nadal podatny na zmienne czynniki, które mogą wpłynąć na dynamikę cen.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

To ostrzeżenie Butterfilla podkreśla, że choć istnieje potencjał do ogromnego wzrostu, inwestycje w kryptowaluty nadal niosą ze sobą ryzyko, a inwestorzy powinni zachować ostrożność i zdrowy rozsądek przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Warto również zauważyć, że prognozy cen tokenów są trudne do dokładnego określenia, a rynek ten jest znany ze swojej zmienności.

Zobacz również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.