Naga MarketsPrzychody z kopania bitcoinów wynoszą już 20 mln USD dzienniePrzychody z wydobywania bitcoinów przekroczyły 20 milionów USD dziennie, co jest najwyższym poziomem w tym roku.

  • Przychody z kopania BTC przekroczyły aż 20 mln USD dziennie. 
  • To najwyższy poziom w tym roku, związany z faktem, że kryptowaluta osiągnęła już też rekordowy pułap cenowy od 2017 r.

Bitcoin przynosi rekordowe zyski górnikom

Według ostatnich badań kluczowy wskaźnik dotyczący łańcucha bloków BTC – przychody z wydobywania kryptowalut – wrócił do ​​poziomów sprzed halvingu.

Dane od dostawcy usług analitycznych Glassnode sugerują, że przychody z wydobywania bitcoinów są teraz na tym samym poziomie, co wtedy, gdy nagrody za wykopanie nowego bloku w sieci były dwukrotnie większe niż teraz.

Kiedy halving miał miejsce w połowie maja, cena BTC wyniosła około 9 000 USD. 18 listopada za 1 bitcoina trzeba było już zapłacić aż 18 000 USD, co sugeruje nam pewną korelację. Górnicy muszą sprzedawać wystarczającą ilość wykopanych aktywów, aby pokryć swoje wydatki, pozostając przy tym z jakimś zyskiem. Wyższe ceny BTC to zaś większe zyski.

Przychód na rynku kopalni BTC

Dzienny przychód, który obejmuje nagrody za wydobycie bloków i opłaty transakcyjne, dn. 18 listopada wyniósł 21,2 miliona USD i był najwyższy od roku. Poprzedni szczyt przypadł na 6 maja, kiedy osiągnął poziom 20,6 miliona USD. Po halvingu, w ramach którego nagrody za blok spadły z 12,5 BTC do 6,25 BTC, przychody spadły do ​​nieco ponad 7 milionów USD dziennie.

Przychody z wydobycia odnotowały wcześniejszy spadek 18 marca tego roku po wywołanym pandemią krachu na rynku kryptowalut.

Dziś wszystko idzie jednak w dobrą stronę. Ceny BTC i innych kryptowalut rosną. W chwili obecnej za 1 bitcoina trzeba zapłacić aż 17 645 USD, czyli aż ok. 12 proc. więcej niż 7 dni temu. Z kolei 1 ETH kosztuje 473 USD, co przekłada się na skok ceny o 2,6 proc. w skali tygodnia.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here