Naga MarketsWe wtorek poznamy raport Yahoo za Q4 2015
We wtorek poznamy raport Yahoo za Q4 2015

W trakcie wtorkowej sesji (2 lutego) inwestorzy na całym świecie zapoznają się z wynikami finansowymi za czwarty kwartał (Q4) 2015r., jednego z gigantów branży internetowej – mowa tutaj o Yahoo. Zgodnie z prognozami analityków przychody spółki mają pierwszy raz od ponad dekady uplasować się poniżej progu jednego miliarda dolarów.


Pomimo zapowiedzi słabych wyników przychodowych – które poznamy zaraz po wtorkowym starcie amerykańskiej giełdy – inwestorzy zachowują pozytywne nastawienie do akcji Yahoo. Nie zniechęcają ich nawet ostatnie trudności związane nie tylko ze spadkiem dynamiki przychodów, ale również wynikami sprzedażowymi podmiotu. Zgodnie z wypowiedziami 40 analityków ankietowanych poprzez FactSet inwestorzy powinni bez zastanowienia kupować akcje Yahoo, a średnia cena docelowa to ich zdaniem $41,33, czyli 40% więcej niż wynosiła cena poniedziałkowego zamknięcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wartość EPS w kolejnych kwartałach roku – odczyty rzeczywiste vs prognozy analityków (prognozy na ciemnoniebiesko)
Wartość EPS w kolejnych kwartałach roku – odczyty rzeczywiste vs prognozy analityków (prognozy na ciemnoniebiesko)

Czego możemy się spodziewać po publikacji raportu finansowego? Wartość EPS (zysku na akcję) ma uplasować się na poziomie 13 centów w stosunku do 30 centów rok wcześniej. Tak jak już wspominano przychody spadną poniżej 1 miliarda – dokładniej mowa tutaj o 948 milionach (vs 1,18mld w Q4 2014).

Inwestuj na akcjach Yahoo dzięki ofercie TMS Brokers – wypróbuj rachunek demo!

W ostatnich trzech miesiącach akcje Yahoo traciły 17% oraz 33% w skali ostatnich dwunastu miesięcy. W tym czasie spadało również S&P500, jednak w zdecydowanie mniejszym zakresie. Indeks w skali 3 miesięcy osuwał się o 7% a w ujęciu rdr o 3%. Tak wyglądają obecnie notowania Yahoo:

pobrane
Na wykresie D1 widać podwójne dno – jego druga odnoga przybrała dodatkowo kształt popytowego pin bara. Cena jednak znajduje się zdecydowanie niżej niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu.

Sprawdź analizy innych amerykańskich spółek publikowane na Comparic.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here