Naga MarketsO godzinie 14:30 inwestorzy zapoznali się z raportem amerykańskiego BEA odnośnie dochodów i wydatków osobistych obywateli Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z raportem wyniki były dosyć mieszane.


Dynamika wydatków w górę

Według danych szacunkowych przychody osobiste zmniejszyły się w czerwcu o 3,5 mld USD, jednorazowe dochody osobiste (DPI) obniżyły się o 4,2 mld USD a wydatki na spożycie indywidualne (PCE) wzrosły o 8,1 mld USD. Najważniejsze dane, które znalazły się w raporcie zaprezentowano poniżej:

  • Dochód osobisty m/m: 0.0%, prognoza 0,4%, poprzednio 0.4% (zrewidowano w dół do 0.3%)
  • Wydatki osobiste m/m: 0.1%, prognoza 0.1%, poprzednio 0.1% (zrewidowano w górę do 0.2%)
  • Wydatki rzeczywiste m/m: 0.0%, prognoza 0,1%, poprzednio 0.1% (zrewidowano w górę do 0.2%)
  • Bazowe PCE r/r: 1.5%, prognoza 1.3%, poprzednio 1.4% (zrewidowano w górę do 1,5%)
  • Bazowe PCE r/r: 0.1%, prognoza 0.1%, poprzednio 0.1%

Jak reagował USD?

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że publikacja ta nie wywołała większej zmienności na rynku w efekcie czego kurs w dalszym ciagu porusza się spokojnie na południe. Cały ruch dość mocno przypomina jednak jedynie korektę i przynajmniej z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu okolic poziomu 1.1762.

EURUSD M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułmBank: Formacja objęcia na wykresie akcji
Następny artykułAdmiral Markets wprowadza CFD na WIG20
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here