Naga Markets

znak Wall StreetDobrze wszystkim znana amerykańska spółka Oracle Corporation przedstawiła w poniedziałek swój raport finansowy, z którego wynika, że jej przychody w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2023 zanotowały wzrost o 18%. W sumie, dużym wsparciem okazała się fuzja z Cerner Corp. zatwierdzona przez Komisje Europejską przed kwartałem.

  • Oracle Corporation chwali się dobrymi wynikami kwartalnymi
  • Jak się okazuje dużą zasługę ma w tym przejęta spółka Cerner Corp.
  • Finalnie przychody w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2023 zanotowały wzrost o 18%
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Oracle wspierany przez Cerner Corp.

Amerykański gigant-legenda zajmujący się tworzeniem oprogramowania Oracle Corporation ogłosił w poniedziałek, że jego przychody w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2023 zanotowały wzrost o 18% w skali roku i wyniosły 11,4 mld USD. Jak czytamy dalej w przedstawionym raporcie dochód operacyjny firmy spadł o 23% w porównaniu z tym samym trymestrem w 2022 roku i wyniósł 2,6 mld dolarów, natomiast dochód netto spadł o 37% do 1,5 mld dolarów.Rozwodniony zysk na akcję (EPS) pogorszył się o 0,34% do 0,56 USD na akcję. Dyrektor generalna Oracle, Safra Catz skomentowała wyniki mówiąc, że “To pierwszy kwartał, w którym byliśmy właścicielem Cernera i właśnie dostarczyli najlepszy kwartał przychodów w swojej historii. Oczekujemy, że w nadchodzących kwartałach Cerner będzie radził sobie jeszcze lepiej, ponieważ rozwijamy zupełnie nowy pakiet usług chmurowych dla służby zdrowia

wykres Kurs akcji Oracle 13.09.2022
Kurs akcji Oracle 13.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Przypomnijmy, że w czerwcu Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie firmy Cerner Corp. przez giganta technologicznego Oracle Corp., mówiąc, że nie ma żadnych obaw dotyczących konkurencji w związku z fuzją. Umowa o wartości 28,3 mld USD stała się największym przejęciem w historii firmy Oracle mocno pomogła w zabezpieczeniu większej liczby klientów z sektora opieki zdrowotnej na swojej platformie w chmurze.

Po opublikowaniu raportu akcje Oracle wzrosły początkowo o 0,21% regularnym handlu, finalnie rosnąc do poziomu blisko 1,6% w nieregularnych godzinach handlu.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułS&P 500 zyskało w poniedziałek 1,06%. Biden uspokaja inwestorów
Następny artykułWskaźnik cen dóbr produkcyjnych w Japonii rośnie o 9%
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here