Naga Markets

Przychody Novaturas wzrosły r/r do 24 mln euro we wrześniuWarszawa, 14.10.2022 (ISBnews) – Grupa Novaturas obsłużyła we wrześniu 32 tys. klientów, a jej przychody wyniosły 24 mln euro, podała spółka. Wcześniej Novaturas informował, że we wrześniu ub.r. obsłużył 24,8 tys. klientów i wygenerował 15,5 mln euro przychodów.

Narastająco w okresie styczeń-wrzesień firma obsłużyła 216 tys. klientów, co oznacza wzrost o 75% r/r. Skumulowane obroty w tym okresie osiągnęły 153 mln euro i były dwukrotnie wyższe r/r, podano.

“Kończymy trzeci kwartał tego roku z solidnymi wynikami sprzedaży. Poprawiliśmy wyniki każdego miesiąca trzeciego kwartału zarówno pod względem liczby obsłużonych podróżnych, jak i wygenerowanych przychodów, jeśli porównać je z analogicznymi miesiącami 2021 roku. Sam wrzesień również wyróżnia się jako najsilniejszy miesiąc w historii Novaturas pod względem wygenerowanych przychodów” – skomentował CEO Vitalij Rakovski, cytowany w komunikacie.

Wyniki trzeciego kwartału i zrównoważony program ostatniego kwartału pozwalają grupie spółek ze spokojem patrzeć na pozostałe miesiące tego roku, jak i cały rok 2022, podkreślono w komunikacie.

“W październiku uruchomiliśmy również wczesne rezerwacje przyszłorocznego sezonu wakacyjnego, udostępniając rynkowi pełną ofertę 15 destynacji. Pozytywna reakcja rynku pozwala nam założyć, że już w tym roku stworzymy solidne podstawy dla udanego sezonu letniego 2023” – podsumował Rakovski.

Novaturas jest największym operatorem turystycznym na Litwie, Łotwie i w Estonii zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby pasażerów. Grupa ma ponad 40% udziału w regionie w rynku zorganizowanych lotów czarterowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2018 r.

(ISBnews)

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułChiny opracowały projekt azjatyckiego juana, by zmniejszyć zależność regionu od amerykańskiego dolara
Następny artykułSpołeczność kryptowalut domaga się przyznania Nobla dla twórcy Bitcoina
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here