Naga MarketsPrzychody Novaturas wstępnie wzrosły o 106% r/r do 59,5 mln euro w I-VIII 2021Warszawa, 15.09.2021 (ISBnews) – Przychody Grupy Novaturas wyniosły 15,3 mln euro w sierpniu, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane. Narastająco w okresie styczeń-sierpień przychody wyniosły 59,5 mln euro i były o 106% wyższe r/r.

„Wyniki pierwszych dwóch miesięcy trzeciego kwartału były niemal identyczne. Obsłużyliśmy w grupie ponad 26 tys. podróżnych i wypracowaliśmy ponad 15 mln euro przychodów w każdym z nich. Planując tegoroczny sezon wakacyjny zakładaliśmy powrót do poziomów sprzed pandemii. W lipcu liczba podróżnych była niższa jedynie o 17% wobec analogicznego miesiąca 2019 roku, a w sierpniu ta różnica wynosiła 18%. Ważne przy tym, że w 2019 roku mieliśmy szerszy wybór wakacyjnych destynacji. Patrząc na dynamikę sprzedaży, spodziewamy się zrealizować plany na trzeci kwartał, tj. obsłużyć ponad 20 tys. podróżnych w każdym miesiącu na poziomie grupy” – powiedziała szefowa grupy Novaturas Audrone Keinyte, cytowana w komunikacie.Spółka podała, że w sierpniu wznowiła loty do resortów narciarskich we Włoszech i Francji. Loty realizowane będą raz w tygodniu z krajów bałtyckich począwszy od grudnia 2022

„We wrześniu rozwijane są kierunki wakacyjne. Planowane są loty z krajów bałtyckich do resortów wakacyjnych w Portugalii, Włoszech i Egipcie. Od września rośnie też liczba podróży ze zwiedzaniem z Litwy. Spółka oferuje takie podróże autokarem do Chorwacji, Szwajcarii i Polski, a samolotem do Gruzji, Hiszpanii, Portugalii, Rzymu i Paryża” – zaznaczono.

Novaturas jest największym operatorem turystycznym na Litwie, Łotwie i w Estonii zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby pasażerów. Grupa ma ponad 40% udziału w regionie w rynku zorganizowanych lotów czarterowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2018 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania jsw | kurs jena w kantorach | kurs baryłki ropy | notowania euro | gpw xtb | biomed-lublin akcje | kurs eur online |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here