Naga MarketsPrzychody Novaturas wstępnie spadły o 76% r/r do 5,5 mln euro w I kw. 2021 r.Przychody Grupy Novaturas wyniosły 4,1 mln euro w marcu br. i były o 6% niższe licząc rok do roku, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane. Narastająco w okresie styczeń-marzec przychody wyniosły 5,5 mln euro i były o 76% niższe r/r.

Novaturas przedstawia swoje wyniki w I kw. 2021 r.

“Marzec 2021 r. odnotował dwa pozytywne aspekty – zakończyliśmy refundowanie naszym podróżnym wyjazdów odwołanych z powodu pandemii, a także obsłużyliśmy o 18% więcej klientów niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Jeśli porównać przychody, które wygenerowaliśmy w marcu tego roku i w marcu 2019 roku, jesteśmy tylko 6% do tyłu” – powiedziała szefowa grupy Novaturas Audrone Keinyte, cytowana w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka podała, że w kwietniu wznowiła loty ze wszystkich krajów bałtyckich do najbardziej popularnego miejsca letnich wakacji – Turcji. Pierwszy samolot wystartował z Wilna 1 kwietnia – najwcześniej ze wszystkich krajów bałtyckich. Loty z Tallina rozpoczęły się 3 kwietnia, a z Rygi wystartują 21 kwietnia.

“W kwietniu kontynuowane są również programy ferii zimowych do egipskich kurortów i na Teneryfę. Jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie sprzyjać, w maju planowane jest rozpoczęcie lotów do Grecji, innego popularnego kierunku letniego” – zaznaczono.

Novaturas jest największym operatorem turystycznym na Litwie, Łotwie i w Estonii zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby pasażerów. Grupa ma ponad 40% udziału w regionie w rynku zorganizowanych lotów czarterowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2018 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here