Naga Markets

Przychody Microsoft osiągają 52,7 mld USD w IV kw. 2022rKurs akcji Microsoft Corporation we wtorek zawahał się, kiedy spółka przedstawiła swój raport finansowy za ostatnie trzy miesiące ubiegłego roku. Według niego również spółka technologiczna osiągnęła przychody w wysokości 52,7 mld USD co oznacza wzrost na poziomie 2 procent w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku. Dochód operacyjny spadł jednak o 8% do 20,4 miliarda dolarów.

  • Microsoft Corporation był jedną z istotniejszych spółek publikujących swoje wyniki we wtorek
  • Inwestorzy po zamknięciu sesji mogli zapoznać się z raportem spółki
  • Jak się okazuje, gigant technologiczny osiągnął przychody na poziomie 52,7 mld USD
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Akcje spółki Microsoft wahają się

Gigant technologiczny z doliny krzemowej, spółka Microsoft Corporation poinformowała we wtorek, że jej rozwodniony zysk na akcję był o 11% niższy rok do roku, lądując na poziomie 2,20 USD w drugim kwartale roku fiskalnego 2023.

Czytając dalej raport widzimy, że przychody osiągnęły 52,7 mld USD w drugim trzymiesięcznym okresie po wzroście o 2% w stosunku do tego samego okresu w 2022 roku. Dochód netto wyniósł 16,4 miliarda dolarów, co stanowi spadek o 12% w stosunku do drugiego trymestru 2022 roku, podczas gdy dochód operacyjny spadł o 8% do 20,4 miliarda dolarów.

wykres Kurs akcji Microsoft 25.01.2023
Kurs akcji Microsoft 25.01.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Skupiamy się na doskonałości operacyjnej, ponieważ nadal inwestujemy, aby napędzać wzrost. Przychody z chmury Microsoft wyniosły 27,1 mld USD, co oznacza wzrost o 22%… w ujęciu rocznym, ponieważ nasze oferty komercyjne nadal zwiększają wartość dla naszych klientów – powiedziała w raporcie wiceprezes wykonawcza i dyrektor finansowy Amy Hood.

Początkowo akcje spółki zareagowały wzrostem ponad 4 procent, jednak już w nieregularnych godzinach handlowych akcje ponownie zapikowały do poziomu 240 dolarów, co oznaczało zniesienie całości optymistycznego ruchu.

Autor poleca również:

Bossa

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułSezon publikacji trwa, Wall Street zamyka się niepewnym wynikiem
Następny artykułVerizon i J&J w centrum uwagi. Spółki publikują raporty za IV kw 2022r.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.