Naga MarketsPrzychody Lenovo Group, Ltd. rosną o 27 procent r/r. Akcje spółki rosną 6,8%Grupa Lenovo miała okazję opublikować raport finansowy za I kwartał fiskalny 2020 roku podczas wtorkowej sesji, 10 sierpnia. Z raportu dostarczonego przez giganta wynika, iż spółka zajmująca się produkcją komputerów, odnotowała wzrost zysków kwartalnych w pierwszym kwartale na poziomie 27 procent rok do roku. Tym samym grupa osiągnęła rekordowe wyniki we wszystkich trzech swoich grupach biznesowych.

  • We wtorek również swoje wyniki podała firma Lenovo
  • Wynika z nich, że grupa odnotowała wzrost zysków kwartalnych na poziomie 27 procent
  • Akcje giganta rosną przez to blisko 7 procent
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Lenovo rozwija dalsze gałęzie działalności

Wtorkowa sesja była istotna dla inwestorów – w tym branży technologicznej, w której znajduje się grupa Lenovo. Z raportu wynika, iż spółka odnotowała wzrost zysków kwartalnych za trzy miesiące zakończone 30 czerwca na poziomie 16,92 mld USD, co oznacza wzrost o 27% rok do roku.Również w raporcie czytamy, że marża zysku brutto w tym okresie wyniosła 16,7% w porównaniu do ubiegłorocznej 15,3%. Zysk brutto spółki wyniósł 2,82 mld dolarów, co oznacza wzrost o 38 proc. w ciągu roku, natomiast podstawowy EPS wylądował w pierwszym kwartale na poziomie 4,02 dolara, co oznacza wzrost o 2,22 dolara rok do roku.

wykres Kurs akcji Lenovo H1 11.08.2021
Kurs akcji Lenovo H1 11.08.2021

Zarząd komentował wyniki wspominając, że w ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 czerwca 2021 roku Lenovo osiągnęło rekordowe wyniki we wszystkich trzech swoich grupach biznesowych. „Globalny trend w kierunku Cyfrowej i opartej na usługach Transformacji przyniósł korzyści pełnozakresowym produktom Grupy, w tym produktom jej nowo utworzonej Grupy Rozwiązań i Usług (SSG)” – podała spółka.

Przez bardzo dobre wyniki spółki, akcje podskoczyły do poziomu blisko 7 procent we wtorek. Obecnie za akcję Lenovo trzeba zapłacić około 1,03 dolara. Na wykresie H1 – H4 wyraźnie jednak widać, że wyniki mogły być pretekstem do dalszego wzrostu akcji spółki.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here